Üniversite öğrencisinden korkunç cinayet

Üniversite öğrencisinden korkunç cinayet.7886
  • Giriş : 03.04.2009 / 23:12:00

Adnan Menderes Üniversitesi'nde bir öğrenci kendisini azarlayan öğretim görevlisini kalbinden bıçakladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adnan Menderes Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'nda, ''sınıfa laubali biçimde girdiği'' gerekçesiyle kendisini dersten çıkaran eğitim fakültesinin okutmanı Mutlu Vardar'ı bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan öğrenci İ.D. tutuklandı.

İzmir'in Karşıyaka ilçesindeki bir evde yakalandıktan sonra Aydın'a getirilen İ.D., işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zanlıya yardım yardım ve yataklık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan İ.D.'nin akrabaları E.T. ve N.B. ise serbest bırakıldılar.

OLAY

Adnan Menderes Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Laboratuvarı'nda 5 gün önce inşaat teknikerliği bölümü 1. sınıf öğrencisi İ.D. ile eğitim fakültesinde okutman olarak görevli Mutlu Vardar (29) arasında, İ.D.'nin ''sınıfa laubali biçimde girdiği'' gerekçesiyle tartışma çıkmış, sınıftan çıkarılan öğrenci, bir süre sonra yeniden sınıfa gelerek elindeki ekmek bıçağıyla öğretmene saldırmıştı. Kalbinden yaralanan Mutlu Vardar, kaldırıldığı Aydın Devlet Hastanesi'nde kurtarılamamıştı.

Kaçan zanlı ise İzmir'de yakalanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*