Üniversite olaylarında tutuklu sayısı 18 oldu

Üniversite olaylarında tutuklu sayısı 18 oldu.24881
  • Giriş : 16.04.2008 / 00:24:00
  • Güncelleme : 16.04.2008 / 00:51:55

Akdeniz Üniversitesi'nde yaşanan olaylarla ilgili dün ve bugün gözaltına alınan 2'si öğrenci 5 kişi, sevkedildikleri nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Antalya Cumhuriyet Savcılığı'nın, Akdeniz Öğrenci Yurdu'nda 4 Nisan Cuma günü, yerleşke içinde de 6 Nisan Pazar günü karşıt görüşlü öğrenciler arasında yaşanan kavgaya karışan kişilerle ilgili soruşturması çerçevesinde dün ve bugün gözaltına alınan 5 kişinin savcılıktaki sorguları tamamlandı.

Gözaltındaki Akdeniz Üniversitesi öğrencileri Yılmaz D. ile Ergün A. ve pazar günü yaşanan olaylara öğrenci olmadıkları halde karıştıkları belirlenen Ayhan S., Mesut G. ve Ahmet Ç., savcılıkta akşam saatlerine dek süren ifade alımının ardından tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevkedildiler.

Nöbetçi mahkeme, ifadelerinin alınmasının ardından Akdeniz Üniversitesi öğrencileri Yılmaz D. ile Ergün A.'yı, ''kamu malına zarar verme, yaralama ve suç işlemeye tahrik'', öğrenci olmadıklar halde olaylara karıştıkları görüntü kayıtlarıyla belirlenen Ayhan S., Mesut G. ve Ahmet Ç.'yi de ''suç işlemeye tahrik ve silahlı tehdit'' suçlamalarıyla tutukladı.

Akdeniz Öğrenci Yurdu ile Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi'nde geçen hafta meydana gelen 2 ayrı olayla ilgili savcı Yusuf Hakkı Doğan koordinesinde sürdürülen soruşturmada, tutuklananların sayısı 18'e yükseldi.

Gizlilik kararıyla geniş çaplı soruşturma yürüten savcılık ve polisin görüntü kayıtlarının incelenmesi ile istihbarat çalışmalarından elde edildiği öne sürülen bulgular sonucu tutuklanan öğrencilerden 10'unun avukatları ise tutuklama kararlarına itiraz edeceklerini bildirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious