Üniversite olaylarındaki 22 kişi serbest

Üniversite olaylarındaki 22 kişi serbest.14797
  • Giriş : 08.04.2008 / 20:12:00

Akdeniz Üniversitesi yerleşkesinde karşıt görüşlü öğrenciler arasında yaşanan olaylarla ilgili gözaltına alınan 45 kişiden, Cumhuriyet Savcılığınca ifadelerinin alımı tamamlanan 22 kişi serbest bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, gözaltındaki 45 kişi, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince geniş güvenlik önlemleri altında, öğleden sonra iki grup halinde adliyeye sevk edildi. Çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu ve çok sayıda avukatın temsil ettiği 45 kişinin ifadeleri, Cumhuriyet savcıları Yusuf Hakkı Doğan ve Sabri Yılmaz tarafından alındı. İfadelerinin alımı tamamlanan 22 kişi, savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Aralarında, olaylar sırasında öğrencilerin üzerine kuru sıkı tabanca ile ateş açan ve öğrenci olmadığı belirlenen Tahir K'nın da bulunduğu 23 kişinin ifadelerinin alımına devam ediliyor.

İfadeleri alındıktan sonra serbest bırakılan öğrenciler, adliye çevresinde bekleyen arkadaşları tarafından alkışlarla karşılandı. Polis ekipleri, adliye bahçesine giren öğrencileri uyararak adliye dışına çıkardı.

Serbest bırakılan öğrencilerden Murat T, gazetecilerin soruları üzerine, polisin de kendilerini darbettiğini öne sürerek, bazı polislerden şikayetçi olacaklarını söyledi.

Savcılık tarafından ''yaralama, kamu malına zarar vermek, polise direnme ve kavgaya karışma'' suçlarıyla ilgili 23 kişinin ifadelerinin alınmasına devam ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious