Üniversite provokasyonunda 15 tahliye

Üniversite provokasyonunda 15 tahliye.24881
  • Giriş : 04.07.2008 / 17:37:00

Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Yurdu ve Yerleşkesi içerisinde 4 ve 6 nisan tarihlerinde yaşanan olaylarla ilgili açılan davanın ilk duruşmasında tutuklu sanıklardan 15'i tahliye edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Yurdu ve Yerleşkesi içerisinde 4 ve 6 nisan tarihlerinde yaşanan olaylarla ilgili açılan davanın ilk duruşmasında tutuklu sanıklardan 15'i tahliye edilirken, Ömer Ulusoy'un da aralarında bulunduğu 7 sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Akdeniz Öğrenci Yurdunda 4 Nisan tarihinde karşıt görüşlü öğrenciler arasında, 6 Nisan tarihinde de yerleşke içerisinde öğrenci grupları ve öğrenci olmayan kişilerin karıştığı olaylarla ilgili Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde tek duruşma olarak saat 10.40'tan bu yana görülen davada, ifadelerin tamamlanmasının ardından mahkeme ara kararını verdi.

Mahkeme heyeti, Ömer Ulusoy'un da aralarında bulunduğu 7 sanığın, üzerlerine atılı suçlamalardan dolayı tutukluluk hallerinin devamına, bazı öğrenciler ve olaylara öğrenci olmadıkları halde dışarıdan karışan bazı kişilerin de aralarında bulunduğu 15 sanığın tahliye edilmesine karar verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious