Üniversite'de doçentler birbirine girdi

  • Giriş : 03.10.2006 / 00:00:00

Daha önce bir doktor ve hizmetlinin kavgasıyla gündeme gelen Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakultesi, bu kez iki doçentin kavgasına sahne oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre CÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kadın Doğum Polikliniği'nde görev yapan öğretim üyeleri Doç. Dr. Bülent Duran ile Doç. Dr. Ali Yanık arasında, poliklinikte bulunan ultrason cihazını kullanma konusunda tartışma çıktı. Sözlü tartışmanın büyümesi üzerine iki meslektaşın birbirini darp ettiği öne sürüldü.

Saldırıya uğradığını iddia eden Doç. Dr. Duran'ın başından ve boynundan yaralandığı bildirildi. Daha sonra Şehit Ali Yüce Polis Karakolu ekipleri tarafından öğretim üyelerinin ifadeleri alındı. Doç. Dr. Duran ve Doç. Dr. Yanık, ifade verme işleminin ardından Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Poliklinikte yaşanan kavgayı anlatan Doç. Dr. Bülent Duran, bu olayın kendisine yapılan ilk saldırı olmadığını iddia etti. Serviste çalışanlarla sorunu olmadığını belirten Duran, "Bu olay şahsıma yapılan ilk saldırı değil. Sürekli baskı, yıldırma, dolaylı olarak tehdit, hastalarıma kötü davranma, buradan gittiğim yönünde söylentiler bir yıldır devam ediyor. Son olarak hastalarımı muayene ederken Doç. Dr. Ali Yanık içeri girerek fiili saldırıda bulundu. Beni boğmaya çalıştı. Saldırı hastaların gözü önünde oldu. Şahitler de var. Adli olarak şu anda acilden gerekli raporları aldım ve şikayetçi olacağım" dedi.

Servise tüp bebek ünitesi kurmaya çalıştığını ve saldırın bundan dolayı da gerçekleşmiş olabileceğini belirten Doç. Dr. Duran, "Buraya tüp bebek ünitesi kurmak için eğitim alıp geldim. O günden beri anabilim dalımızdaki öğretim üyelerinin sözlü saldırıları devam ediyordu. Fiili saldırı ise ilk kez oluyor. Bu konuda dekanlığa da defalarca şikayetçi oldum, fakat bir adım yol dahi gidebilmiş değiliz" diyerek yönetimi suçladı.

Olayla ilgili memur olduğu için açıklama yapmayacağını belirten kavganın tarafı Doç. Dr. Ali Yanık ise iddiaları yalanlamakla yetindi. CÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Okay Bulut da olayla ilgili soruşturma başlattıklarını ve konu hakkında resmi işlem devam ettiği için bilgilendirme yapamayacaklarını söyledi.

Bu arada CÜ Tıp Fakultesi, daha önce de ameliyat sırasında bir doktor ve hizmetlinin kavgasıyla gündeme gelmişti. Bu kavgada hizmetli işten atılırken olayla ilgili mahkeme ise halen sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious