Üniversitede olaylar kız meselesi yüzünden çıkmadı

Üniversitede olaylar kız meselesi yüzünden çıkmadı.19747
  • Giriş : 11.04.2008 / 17:19:00

Akdeniz Üniversitesinde 6 Nisan Pazar günü çıkan olayların sebebi kız meselesi değilmiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Akdeniz Üniversitesinde 6 Nisan Pazar günü karşıt görüşlü öğrenciler arasında yaşanan olaylar öncesi ''kız arkadaşının terör örgütü sempatizanı genç tarafından taciz edildiği'' ileri sürülen Tahir Deniz Uysal, evli olduğunu belirterek, ''Olaylar gösterildiği gibi kız meselesi değildir'' dedi.

Akdeniz Üniversitesi öğrencisi Tahir Deniz Uysal, aynı üniversitede öğrenci olan Ayşegül Uysal ile üç ay önce evlendiğini ve hafta içi üniversite kampüsündeki yurtta, hafta sonları da Alanya'daki evlerinde kaldıklarını söyleyerek, ''Olaylar gösterildiği gibi kız meselesi değildir. A.B'nin B.Ü'yü rahatsız ettiği doğru ama olayların bununla ilgisi yok'' dedi.

Uysal, 4 Nisan Cuma günü bir grup öğrencinin, yanlarında öğrenci olmayan bazı kişilerle yurdu bastıklarını iddia ederek, şunları öne sürdü:

''Cuma günü saat 22.30 sıralarında karşı grup yurdu bastığı zaman (Hepiniz öleceksiniz) diye saldırdılar. A.B, bana ve eşime vurdu. Bütün olaylar bundan kaynaklanıyor. O gece zafer işareti yaptılar, terör örgütü elebaşı lehinde slogan attılar. Fatih Karakoluna şikayette bulunduk ve memleketimize döndük.''

Uysal, yaklaşık bir yıldır aynı grup tarafından taciz edildiklerini iddia ederek, milli maçlarda Türk bayrağı açarak, Türkiye sloganları attıklarını ve bunun bazı öğrencileri rahatsız ettiğini öne sürdü. Uysal, yurt idaresi tarafından odalarındaki Türk bayraklarının toplandığını ileri sürdü ve yurt müdürü hakkında da iddialarda bulundu.

Öte yandan, görevden alınan Yurt Müdürü Ramazan Tatlı konuya ilişkin sorulara karşılık, ''Hiç bir konuda açıklama yapmamamız konusunda uyarıldık. Konuşmam yasak' dedi.

Pazar günü yaşanan olaylarda karşı grubun çivili sopalar kullandığını ileri süren Uysal, Ömer U'yu tanımadığını, ancak birkaç kez gördüğünü dile getirdi ve ''Dayak yiyen, mağdur olan biziz'' diye konuştu.

Ayşegül Uysal da 4 Nisan Cuma akşamı yurtta saldırıya uğradığını belirterek, ''Linç ediliyordum. Bir arkadaşımın kafasına silah dayadılar ve şu anda psikolojik tedavi görüyor. Benim belime sopayla vurdular, kafama tekme attılar'' iddiasında bulundu. Uysal, ''Hep Ömer U'nun görüntüleri gündeme geliyor. Ömer U, yanlış bir şey yaptı, ama diğer taraf da sopalarına çivi çakmıştı'' diye konuştu.

Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinden Serkan Hindistan da 7 Martta bıçaklandığını, faillerin ertesi gün yakalanarak mahkemeye sevk edildiğini, ancak serbest bırakıldıklarını söyledi. Hindistan, aynı öğrencilerin yurt içinde terör örgütü lehine slogan attıklarını da ileri sürdü.

-TUTUKLU 3 ÖĞRENCİNİN AVUKATI-

Akdeniz Üniversitesinde 6 Nisanda meydana gelen olaylara karıştıkları iddiasıyla tutuklanan öğrencilerden üçünün avukatlığını yapan Münip Ermiş ise yaptığı yazılı açıklamada, müvekkilleri hakkında bugüne kadar örgüt üyesi veya sempatizanı olmaktan dolayı açılmış herhangi bir soruşturma veya kovuşturma olmadığını bildirdi.

Avukat Ermiş, müvekkilleri Ayvaz Ötekıvılcım, Münür Aktan ve Mehmet Çelik'in tutuklanmasının hemen ardından bir kısım basın ve yayın organlarında çıkan gerçek dışı haberlerle, üniversitedeki ''ilerici ve demokrat öğrencilere'' yönelik bir dezenformasyon kampanyası başlatıldığını savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious