Üniversitede saldırıda 12 kişi öldü

Üniversitede saldırıda 12 kişi öldü.16256
  • Giriş : 30.04.2009 / 16:14:00

Azerbaycan İçişleri Bakanlığı ve Başsavcılık, Devlet Petrol Akademisine düzenlenen silahlı saldırıda 12 kişinin öldüğünü, 13 kişinin yaralandığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakanlık ile Başsavcılığın ortak açıklamasında, yerel saatle 9.30 sularında bir kişinin binaya girerek, giriş katından 6. kata kadar önüne çıkan herkese kurşun yağdırdığı ifade edildi.

Makarov tipi silahla ateş açan Azeri asıllı Gürcistan vatandaşı Ferda Kadirov'un (29), yakalanacağını anlayınca intihar ettiği kaydedilen açıklamada, Kadirov'un üzerinde birkaç şarjör ve çok sayıda mermi ele geçirildiği bildirildi.

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma açıldığı belirtilen açıklamada, ölenlerden birinin Sudan, birinin Suriye, 9'unun Azerbaycan vatandaşı olduğu, ölen bir kişinin kimliğinin ise henüz belirlenemediği kaydedildi.

Daha önceki açıklamalarda, ölü sayısının 13 olduğu ve saldırıyı iki kişinin düzenlendiğinden şüphelenildiği ifade edilmişti.

Öte yandan Azerbaycan Eğitim Bakanlığı yetkilileri, ülkedeki orta dereceli okullarda ve yüksek öğretim kurumlarında güvenlik önlemlerinin artırılacağını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*