Üniversitelerden Sezer'e 'teşekkür'

  • Giriş : 09.04.2007 / 00:00:00

Karadeniz Teknik, Atatürk, Cumhuriyet, Erciyes, Fırat, Gaziosmanpaşa, İnönü, Kafkas ve Yüzüncü Yıl Üniversiteleri senatoları, Cumhurbaşkanı Sezer'e "teşekkür" etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in görev süresinin sona erecek olması nedeniyle eş zamanlı toplanan, Atatürk, Cumhuriyet, Erciyes, Fırat, Gaziosmanpaşa, İnönü, Kafkas, Karadeniz Teknik ve Yüzüncü Yıl Üniversiteleri senatolarının aldıkları ortak kararla yayınladıkları bildiride şöyle denildi:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Ahmet Necdet Sezer'in görevi sırasında, Yüce Türk Ulusu'nun önünde ettiği yemine bağlı kalarak, hukukun üstünlüğünü, evrensel değerleri, Atatürk ilke ve inkılaplarını, Anayasamızda ifade edilen Cumhuriyetimizin temel niteliklerini koruyup, kolladığına, yurt içinde ve yurt dışında Ulusumuzu layıkıyla temsil ettiğine olan inancımızla Türk eğitim sistemine ve özellikle yükseköğretime verdiği desteğe, çağdaş bilime, bilim insanlarına gösterdiği ilgi ve saygıya içtenlikle teşekkür ediyoruz.

Bütün bu niteliklerin yanı sıra örnek bir vatandaş olan Sayın Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer ve saygı değer eşlerini uğurlarken saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz. "

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious