Üniversitelerden teröre karşı eylem

Üniversitelerden teröre karşı eylem.18327
  • Giriş : 09.10.2007 / 14:55:00

Güneydoğu'da verilen kayıplara tepki büyüyor. Bugün Ankara'da Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tunçalp Özgen, akademisyenler ve öğrenciler, sessiz yürüyüş yaparak terörü protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Taksiciler Jandarma Bölge Komutanlığı önünde İstiklal Marşı okudu

Prof Dr. Özgen, Rektör Yardımcıları Prof. Dr Nuran Özyer, Prof Dr. Hasan Bayhan ve Prof. Dr. Erol Belgin ile öğretim üyeleri, idari çalışanlar ve Hacettepe öğrencilerinden oluşan kalabalık bir grup, Beytepe yerleşkesindeki rektörlük binası önünde son günlerde yaşanan terörolaylarını protesto etmek için toplandı.

Türk bayrağı taşıyan öğrencilerin başta yer aldığı kortej, rektörlük binası önünden yürüyerek Atatürk Anıtı önüne geldi.

Tunçalp Özgen'in,anıta çiçek bırakmasının ardından grup saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı'nı okudu.

Prof. Dr. Özgen, gazetecilerin sorularına yanıtlamazken, bazı öğretim üyeleri ise üzgün olduklarını belirterek, bu duruma çözüm üretilmesi gerektiğini ifade etti.

Ankara Üniversitesi de eylem yapacak.

Taksicilerden eylem

İstanbul Levent'te dün akşam toplanan bir grup taksici de saldırıları yürüyüşle protesto etti. Levent'ten Balmumcu'ya kadar sloganlarla yürüyen taksiciler, Jandarma Bölge Komutanlığı önünde İstiklal Marşı okudu.

Daha sonra tekrar Levent yönüne yürüyen grup sıcak takip izni verilmesini istedi. Trafikteki sürücüler de kornalarla ve sloganlarla yürüyüşe destek verdi. Bazı sürücüler de araçlarından inerek slogan attı. Grubun protestosu nedeniyle bir süre yol trafiğe kapandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious