Üniversiteliler işsiz kalmayacak!

Üniversiteliler işsiz kalmayacak!.52219
  • Giriş : 27.12.2008 / 08:33:00
  • Güncelleme : 27.12.2008 / 08:35:45

2 ay süren eğitim programıyla, ek nitelikler kazanıp, işe yerleştiriliyorlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Üniversite mezunları, artık işsiz kalmayacak. Erler Eğitim ve Danışmanlık Ltd Sti Genel Müdürü Mehmet Er'in geliştirdiği proje kapsamında, gençlere iş kapıları aralanıyor. Üniversite mezunu olan ve iş arayan gençler; iş dünyasının ihtiyaçları doğrultusunda, 2 ay süren eğitim programıyla, ek nitelikler kazanırken, ardından işe yerleştiriliyor.

Erler Genel Müdürü Mehmet Er'in, mühendislik fakültelerinden mezun olan gençlerin iş dünyasına kazandırılmasıyla ilgili yaptığı projelerden biri, UyumSoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ ile yürütülüyor.

Endüstri, bilgisayar, işletme gibi bölümlerden mezun olup, iş bulamayan gençler için proje geliştiren Mehmet Er, nitellikli gençlerin, iş dünyasının istediği ek niteliklere sahip olduğu taktirde, çok kolay iş bulabileceğinden yola çıkarak, 3 yıl önce 'Nitelikli insanlara, yeni nitelikler kazandırıp, işe yerleştirme projesi'ni hayata geçirmeye karar verdi.

Fikir aşamasındaki projeyi uygulamaya almak için görüşmeler yapan Mehmet Er, sanayi kuruluşlarıyla işbirliği içinde olan UyumSoft ile projeye start verdi.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında, 3 yıl önce hayata geçen projede, bugüne kadar eğitim programına katılan yaklaşık 700 gençten, yüzde 90'ı işe yerleştirildi. Proje, 2009 yılında da devam edecek ve gelecek yıl 400 gencin aldığı eğitimle işe yerleştirilmesi hedefleniyor.

Üniversite mezunu gençler, işsiz kalmamalı

Genç nüfusun niteliklerini arttırmak hepimizin bu ülkeye karşı sosyal sorumluluğudur.

Üniversite mezunu gençlerin, işsiz kalmaması gerektiğini kaydeden Mehmet Er, “Hepimizin çevresinde iş arayan, birçok gencimiz var. Bu gençlerimize, iş bulabilmek için hep birlikte ciddi çabalar sarf ediyoruz. Genç nüfusun niteliklerini arttırmak, hepimizin ülkemize karşı sosyal sorumluluğudur. İş arayanlara, yardım etmek için bir yandan çok ciddi çaba sarf ederken, diğer taraftan mezun olan gençlerimizin çoğu iş dünyasının aradığı niteliklere sahip olmuyor. Yaklaşık 3 yıl önce, yakın çevremden bir mühendis kardeşimize iş bakarken, uzun bir süre sorunu konuyla ilgilendikten sonra, özellikle üniversite mezunu olan gençlerimizin kolay iş bulabilmeleri için belirli sektörlere göre ek nitelikler kazandırılmasının şart olduğundan yola çıkarak, proje oluşturdum. İş dünyasından çeşitli firmalar ile görüşmelerim oldu. Ardından, UyumSoft ile projeye başladık” dedi.

Proje kapsamında ilk etapta, bilgisayar mühendisliği, endüstri mühendisliği, işletme gibi bölümlerden yeni mezun olan veya iş arayan gençlere, 2 ay eğitim verildiğini anlatan Mehmet Er, eğitim ardından sertifikalarını alan gençlerin, üretim planlama, kalite, lojistik, satış, dış ticaret gibi bölümlerde iş bulduğunu sözlerine ekledi.

Rotahaber

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*