Üniversitelilerden Çiçek'e protesto!

  • Giriş : 04.10.2006 / 00:00:00

Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından Türk Medeni Kanunu'nun 80. yılı nedeniyle düzenlenen sempozyumda bir grup öğrenci trafından protesto edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından Türk Medeni Kanunu'nun yürürlüğe girişinin 80. yılı nedeniyle düzenlenen sempozyuma katıldı. Bakan Çiçek sempozyumun yapılacağı Mahmut Esat Bozkurt Salonu'na girdikten bir süre sonra bina önünde yaklaşık 20 kişilik bir öğrenci grubu tarafından protesto edildi. Ellerinde Adalet Bakanı Çiçek ve eski Adalet bakanlarından Hikmet Sami Türk'ün resimlerinin bulunduğu ve üzerinde 'Üniversitede katilleri istemiyoruz' 'Avukat Behiç Aşçı ölüm orucunun 183. gününde tecrite son' yazılı dövizleri taşıyan grup, "Katil Bakan üniversiteden defol', 'Cemil Çiçek üniversiteden defol' sloganları attı.

Binanın önünde fakülte sekreteri Turan Ateş ve güvenlik güçleri ile görüşen grup sempozyum nedeni ile üniversitede çok sayıda güvenlik biriminin görev aldığını ve kendilerinden kimlik sorulduğunu belirterek "Kendi üniversitemize giremiyoruz" dediler. Grup sempozyuma girmek istediklerini dile getirdi. Grubun bina önündeki bekleyişleri devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious