Üniversitelilere “hoş geldin” yemeği

Üniversitelilere “hoş geldin” yemeği.4172
  • Giriş : 19.02.2007 / 00:00:00

Bolu'da bulunan Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencilerine "Hoş geldin" yemeği verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Belediye, Bolu Tanıtma ve Kalkınma Vakfı tarafından organize edilen yemek programı iki yıldan bu yana düzenleniyor. Geleneksel hale getirilecek olan yemek programı eğitim ve öğretim döneminin başında "Hoş geldin", dönem sonunda ise "Güle güle" olmak üzere iki kez yapılıyor.
2006-2007 eğitim yılı başlangıcının Ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle ertelenen yemek ikinci yarı yılının başladığı ilk günde yapıldı. Bolu halkı ile üniversite öğrencilerini kaynaştırmak amacıyla düzenlenen yemek programınına vakıfla ile birlikte gıda sektöründe faaliyette bulunan çeşitli kuruluşlar destek verdi.

Kampüs merkezinde kurulan standlara akın eden öğrenciler yemek ve tatlı alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Yemeğe üniversite ve belediye yetkililerinin yanı sıra derslerine ara veren çok sayıda öğrenci katıldı. Bolu Tanıtma ve Kalkınma Vakfı üyesi Mustafa Namdar, bir üniversite kenti olan Bolu'nun öğrencileri ile kaynaşmak amacıyla bu programın düzenlendiğini söyledi. İki yıldan bu yana düzenlenen programın geleneksel hale getirilmesinin planlandığını aktaran Namdar, öğrencilere yemeğin ulaşılmasında yardım eden bütün kurumlara teşekkür etti. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Atilla Kılıç, üniverisitenin öğrenciler için daha cazip bir mekan haline gelebilmesi için önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi.

Bu çalışmalardan bir tanesinin kent halkı ile öğrenciler arasında bir bütünlük oluşturmak olduğunu dile getiren Kılıç, "Hoş geldin" yemeğinin de bunun bir güzel örneğini olduğunu sözlerine ekledi. Yemek almak için sıraya geçen öğrenciler ise farklı bir gün yaşamanın keyfini yaşadı. Yemek programından memnun olduklarını belirten öğrenciler ise organizasyonda emeği geçen bütün kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious