Üniversitelilerle 'Fikirden Projeye'

  • Giriş : 04.02.2007 / 00:00:00

Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Türkiye'de ilk kez üniversite öğrencilerine yönelik yarışma düzenleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Arya Sponsorluk ve İletişim Danışmanlığı şirketi ve Kurumsalsosyal.com işbirliğiyle gerçekleştirilecek yarışmanın amacı, 'gençlerin enerjisini ve özgün fikirlerini hayata geçirebilecek ve topluma fayda sağlayacak bir platform yaratılması, sosyal sorumluluk bilincinin artırılması' olarak belirlendi. Yarışmanın gelecek yıllarda kapsamı genişletilerek gelenekselleştirilmesi hedefleniyor. Üniversitelerin lisans ve yükseklisans bölümlerinde okuyan öğrencilerin başvurabileceği yarışmada eğitim, sağlık, çevre, kültür, sanat, spor ve toplum kategorileri yer alacak.

Son başvuru 30 Mart'ta
Ön elemeyi geçen projeler, yarışma jürisi tarafından uygulanabilirlik, özgünlük, bütçe, zamanlama, gerçek bir ihtiyaca çözüm üretip üretmediği üzerinde durularak değerlendirilecek. Ardından her kategorinin ilk üç projesi belirlenecek ve kategori birincilerine Mayıs 2007'de düzenlenecek törende ödülleri verilecek.

Yarışmanın jüri üyeleri Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, Image Halkla İlişkiler Onursal Başkanı Betûl Mardin, HSBC Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Ömer Kayalıoğlu, Galatasaray Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sibel Yamak, Arya Sponsorluk ve İletişim Danışmanlık'tan Arzu Çekirge Paksoy, Kurumsalsosyal.com kurucu ortağı ve Hürriyet İK muhabiri Gaye Güzelay olacak.

Yarışmaya katılan projeler arasında kategori birincilerine, 'Fikirden Projeye' yarışması özel ödülünün yanı sıra bazı özel ödüller de verilecek. Başvurular, 30 Mart 2007'de sona erecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious