Üniversiteliye iş çıktı

  • Giriş : 18.02.2007 / 00:00:00

20 banka 15 bin personel alacak. İşsiz üniversiteliye iş fırsatı doğdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bu haber işsizlikten bunalan üniversite mezunlarına ilaç gibi geldi. Para dergisi araştırdı: Bu yıl 20 banka 600 yeni şube açacak. Artan şubelerde 15 bin personel istihdam edilecek.

İŞ KAPINIZA GELDİ
İş ve Garanti 2'şer bin kişi alacak. Öncelik üniversite mezunlarında. Yurt dışı üniversite ve dil şartı da yok... Şubelerin açıldığı il ve ilçelerde ikamet eden üniversite mezunları tercih edilecek.

Türkiye'de önde gelen 20 banka, bu yıl yaklaşık 600 şube açıp 15 bin yeni personel alacak. Elemanların üniversite mezunu olması yeterli olacak....

Banka sektörü, 2001'de yaşanan ekonomik krizden sonra yaralarını sarmaya başladı. Büyümeyi hedefleyen sektör, Türkiye'nin dört bir yanında şube sayısını artırarak, bu yıl 600 şube açacak ve bu şubelere de 15 bin de yeni eleman alacak. Şimdiye kadar eleman açığını kendi personelinden karşılayan bankalar, artık açtıkları şubelere yeni üniversite mezunları alıp yetiştirecek. Hangi şehirde şube açılacaksa, ilk olarak o şehirde yaşayan kişilerin başvuruları kabul edilecek.

DİL ŞARTI ARANMAYACAK
Yabancı bankalarla rekabet içinde olan Türk finans sektörü, eskiden büyük illerin gözde üniversitelerinden gelen mezunları tercih ederken, artık Anadolu'da açacakları şubeler için Anadolu üniversitelerden mezun olan gençleri seçecek. Üstelik, bankalara başvuran elemanlardan yabancı dil şartı da istenmeyecek. Böylece işsizlik oranı düşecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious