Üniversitesinden Haberal tepkisi

Üniversitesinden Haberal tepkisi.11145
  • Giriş : 25.04.2009 / 15:25:00

Başkent Üniversitesi Senatosundan yapılan açıklamada, Rektör Prof. Dr. Haberal'ın bilim adamlığı ve vatanseverliği ile Türkiye Cumhuriyeti'ni gururla temsil ettiği ifade edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Başkent Üniversitesi Senatosundan yapılan açıklamada, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanan Rektör Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın ''tutuklanma gerekçelerinin üniversite ve kamuoyunu tatmin etmediği'' ileri sürülerek, ''Tutuklama gerekçelerinin, Prof. Dr. Haberal'a, üniversitemize ve vicdanı olan tüm vatandaşlarımıza derhal açıklanması gerekmektedir'' denildi.

Açıklamada, Rektör Prof. Dr. Haberal'ın bilim adamlığı ve vatanseverliği ile Türkiye Cumhuriyeti'ni gururla temsil ettiği ifade edildi.

Üniversitenin hastanesi ve sağlık kuruluşlarıyla Türkiye'de sağlık hizmeti veren yaygın örgütlerden biri olduğu ifade edilerek, ''Bu kurumlardan hiçbiri Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın şahsi malı değil, yasa gereği Türk ulusunun malıdır'' denildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

''Rektörümüzün tutuklanma gerekçeleri, üniversitemiz ve kamuoyunu tatmin etmemiştir. Bir takım iftiraların ciddiye alınması sonucu gerçekleştirilen tutuklama gerekçelerinin Prof. Dr. Mehmet Haberal'a, üniversitemize ve vicdanı olan tüm vatandaşlarımıza derhal açıklanması gerekmektedir.

'Terör örgütü kurma şüphesi' telaffuzu bile Başkent Üniversitesi camiasını derinden yaralamaktadır. Bekleyen hizmetlerin düzenlenmesi, aksayan ulusal ve uluslararası toplantıların telafisi, kapılarda bekleyen hastaların tedavisi ve büyük ıstıraplarla geçen, en verimli olunması gereken günlerin yerine konulması nasıl sağlanacaktır?

Biz Başkent Üniversiteliler karşı karşıya bulunduğumuz bu zor koşullarda tüm kurumlarımızla her tür hizmeti, tüm gücümüzle hiçbir aksaklık olmaksızın sürdüreceğiz.'

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*