Üniversitesiyi sarsan aşk cinayeti!

  • Giriş : 24.05.2007 / 01:42:00

Sakarya Üniversitesi'nin Esentepe Kampusu, bugün aşk cinayeti ve intiharla sarsıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Üniversitenin Elektrik- Elektronik Mühendisliği 3'üncü sınıf öğrencisi 22 yaşındaki Bülent Özdemir, kendisinden ayrılmak isteyen sevgilisi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı 3'üncü sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Zehra Yetişken'i, “Seni kimseye yar etmem'' diyerek tabanca ile öldürdükten sonra, tabancayı başına dayayıp ateşleyerek intihar etti.
Olay Sakarya üniversitesi Esentepe Kampusu’nda bugün saat 11.30 sıralarında meydana geldi. Kampus yolundaki yurt binasının yakınlarında Bülent Özdemir, bir süre önce kendisinden ayrılmak istediğini bildiren kız arkadaşı Zehra Yetişken'le tartıştı. Yakın arkadaşlarının ifadesine göre, Zehra Yetişkin, yeniden biraraya gelmek isteyen Bülent’e ayrılma kararında ısrarlı olduğunu söyledi.

ÖNCE KIZI SONRA KENDİSİNİ VURDU

Bunun üzerine nereden temin ettiği bilinmeyen ruhsatsız tabancayı çıkaran Bülent Özdemir, önce bir el havaya ateş etti, daha sonra da Zehra’nın başına namluyu dayayıp tetiği çekti. Genç kız kanlar içinde yere yığılırken, bu kez tabancayı kendi başına dayayan Bülent Özdemir yeniden tetiği çekti. Zehra Yetişken olay yerinde yaşamını yitirirken, Bülent Özdemir ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı Toyota-Sa Hastanesi’nde can verdi.
Silah sesleri üzerine gençlerin arkadaşları olay yerine akın etti. Olay Üniversitede büyük şok yaratırken, öğrencilerden bazıları da sinir krizi geçirdi. Polis, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious