Üniversiteye sınavsız geçişe yalanlama

Üniversiteye sınavsız geçişe yalanlama.31810
  • Giriş : 19.12.2016 / 17:02:00
  • Güncelleme : 19.12.2016 / 17:01:49

Üniversiteye sınavsız geçiş yapılabileceği haberlerine YÖK'ten yalanlama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bundan sonras Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı yapılmayacağı ve sınavsız olarak üniversiteye geçiş yapılabileceği haberleri için YÖK'ten açıklama geldi.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), 'üniversiteye sınavsız geçiş' haberlerine ilişkin, Yükseköğretim Kurulu’nda üniversiteye giriş sistemine yönelik herhangi bir çalışma yapılmadığını belirterek, bir başka Bakanlıkla da konuya ilişkin haberde konu edildiği gibi bir görüşme sürdürülmediğini bildirdi.

YÖK’ten konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Bugün bazı ulusal gazetelerde 'üniversiteye giriş sistemine dair' gerçek dışı bazı haberlerin yer alması üzerine Başkanlığımızca aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği hasıl olmuştur. Yükseköğretim Kurulu’nda üniversiteye giriş sistemine yönelik herhangi bir çalışma yapılmamıştır, yapılmamaktadır. Bir başka Bakanlıkla da konuya ilişkin haberde konu edildiği gibi bir görüşme sürdürülmemektedir. Diğer taraftan sınavlar öncesinde bu tür gerçek dışı haberler adaylar üzerinde olumsuz etki yapmaktadır. Yükseköğretim sistemine girişle alakalı kamuoyunun sadece YÖK’ün kararlarını ve duyurularını dikkate almasını önemle rica ederiz” denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*