Ünlü alışveriş merkezi satılığa çıktı

Ünlü alışveriş merkezi satılığa çıktı.14854
  • Giriş : 18.11.2008 / 10:23:00

İstanbul'un ünlü bir alışveriş merkezi krizin ortasında açık artırma usulü satışa çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ataköy'de bulunan Atrium Alışveriş merkezi Eskidji aracılığı ile satışa çıktı. 25 Kasım'da açık artırma usulü gerçekleşecek satış, alıveriş merkezinin yüzde 51'ine denk gelen ve aralarında Migros'un da yer aldığı 33 ayrı işyerini kapsıyor.

İstanbul'un ilk alışveriş merkezleri arasında yer alan Atrium'da hareketli günler yaşanıyor. Çünkü Çarşı'nın yüzde 51'ine sahip olan Botim A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğurlu hisselerini satma kararı aldı. Eskidji firması ile anlaşma yapan Uğurlu'nun hisseleri için satış hazırlıkları tamamlandı ve 25 Kasım satış tarihi olarak belirlendi. Satış işlemi, 33 ayrı işyerinin ayrı ayrı satılması şeklinde gerçekleşecek. Ancak isteyenler, tüm işyerlerine ortak teklif de verebilecek.

KRİZ ORTASINDA SATIŞ

İsmail Uğurlu'nun uzun süredir Atrium'daki hisselerini satmak ve başka gayrimenkul yatırımlarına soyunmak istediği biliniyordu. Ancak küresel kriz ortamında ve emlak fiyatlarının düştüğü bir dönemde satışın gerçekleşmesi kafalarda soru işaretlleri doğurdu. Çünkü hem İstanbul hem de Anadolu'daki alışveriş merkezlerinde kiraların aşağı inmesi yönünde talepler bulunuyor. Birçok alışveriş merkezinin ise ciddi zarar içinde olduğu da biliniyor. Öte yandan Uğurlu'ya yakın kaynakların verdiği bilgiye göre de satışın arkasında mali nedenler yatıyor.

İSTANBUL'UN İKİNCİ ALIŞVERİŞ MERKEZİ

1980'li yılların ikinci yarısında Türkiye'nin tanıştığı alışveriş merkezi kültürününde Atrirum'un ayrı bir yeri bulunuyor. Çünkü Ataköy'de kurulu "Atrium Alışveriş Merkezi" İstanbul'un açılış sıralamasına göre Galeria'dan sonra ikinci büyük Alışveriş Merkezi. 12000 metrekare kapalı alan, açık ve kapalı otoparkı ile 3 kat üzerine kurulu "Atrium Alışveriş Merkezi" 16 yıldır, farklı işkollarına ait 207 İşyeri ve Mağazası ile İstanbul'lulara hizmet ediyor. Alışveriş merkezinin bir diğer büyük ortağı ise Ziraat Bankası olarak gözüküyor.

HABERTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*