Ünlü cerrahın esrarengiz intiharı

Ünlü cerrahın esrarengiz intiharı.10186
  • Giriş : 20.08.2008 / 21:15:00
  • Güncelleme : 20.08.2008 / 21:14:31

İzmir'in ünlü beyin cerrahlarından Azize Ümir Trakya, 6.kattan atlayarak intihar etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Geride 2 mektup bırakan Trakya'nın, birinde kimseye yük olmak istemediğini 4 yaşındayken evlatlık aldığı inşaat mühendisi oğlu Murat Trakya'ya hitaben yazdığı ikincisinde de `Seni hep çok sevdim. Kusurlarını düzeltmeye çalış' yazdığı anlaşıldı.

Olay, bugün saat 09.30 sıralarında Dr. Mustafa Bey Caddesi, 49 numarada bulunan Dr. Burhan Apartmanı'nda meydana geldi. Tanınmış beyin carrahlarından olan Azize Ümit Trakya, iddiaya göre alkol aldığı için, 4 yaşındayken evlat edindiği oğlu 27 yaşındaki Murat Trakya'yla dün akşam tartıştı. İnşaat mühendisi olarak Afganistan'da görev yapan, bir süre önce de izinli olarak gelen Murat Trakya, tartışmanın ardından aynı apartmanın birinci katında oturan anneannesinin evine gitti. Sabah saatlerinde inşaat mühendisi eşi Altan Trakya'nın da evden ayrılmasının ardından Azize Ümit Trakya yalnız kaldı.

KENDİSİNİ BOŞLUĞA BIRAKTI

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uzun yıllar beyin carrahı olarak görev yaptıktan sonra 5 yıl önce emekli olan Azize Ümit Trakya, daha sonra 6'ncı kattaki evlerinin mutfak balkonundan kendisini boşluğa bıraktı. Beton zemine düşen Trakya, olay yerindeki ilk müdahalenin ardından ağır yaralı olarak kaldırıldığı Alsancak Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Azize Ümit Trakya'nın ölüm haberini aldıktan sonra eve gelen eşi Altan Trakya'yla oğlu Murat Trakya, büyük üzüntü yaşadı. Evinin balkonuna çıkan Altan Trakya, yakınlarınca tesilli edilmeye çalışıldı.

2 AYRI İNTİHAR NOTU BULUNDU

Polis ekiplerinin evdeki araştırmalarında Azize Ümit Trakya'nın yazdığı intihar notunu bulundu. Üzerinde 19 Ağustos tarihi bulunan ilk mektubunda Trakya'nın `Hayatım boyunca kendi ayaklarım üzerinde durmaya çalıştım. İki gündür gözlerim görmüyor. Kimseye ağırlık olmak istemiyorum. 2-3 gün ağlarsınız ama hayat devam ediyor. Unutulur gider. Cenaze töreni, gazetede ilan istemem. Sadece mezarlıkta iki üç kişiyle kılınır. Ölümümden kimse sorumlu değildir. Kendi irademle karar verdim. Umarım Allah affeder', oğluna yazdığı ikinci mektubunda ise `Muratcığım! Seni hep çok sevdim oğlum. Artık ayakların üzerinde durabilirsin. Kusurlarını düzeltmeye çalış. Hakan beyle Ahmet'ten yardım iste. Bütün haklarım helal olsun sana çocuğum' yazdığı öğrenildi.

Azize Ümit Trakya'nın cesedi, nöbetçi savcının incelemesinin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*