Ünlü hakemler şark hizmetinde

Ünlü hakemler şark hizmetinde.13027
  • Giriş : 22.03.2008 / 09:45:00

Ünlü hakemler şark hizmetindeMerkez Hakem Kurulu (MHK), Süper Lig’de düdük çalan bazı ünlü hakemleri "şark hizmeti" ile görevlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kurulun, son haftalarda beklenilen performansı ortaya koyamayan isimleri Doğu ve Güneydoğu’ya yollaması dikkati çekti. Süper Lig’de genç hakemlere şans tanıyan kurul, Selçuk Dereli, Fırat Aydınus, Vedat Yüksel gibi FIFA kokartlı hakemleri, Anadolu’nun değişik yörelerinde oynanacak 1. lig maçlarında görevlendirdi.

En şanslısı Yıldırım

Geçen hafta oynanan Bursa-Ç.Rize maçında kendisine yakışmayan bir görüntü ortaya koyan Aydınus, Diyarbakır-Eskişehir maçında görev yapacak. Oğuz Sarvan göreve geldikten sonra Süper Lig’de hiç düdük çalamayan Yüksel, K.Erciyes-Gaziantep BŞB maçını yönetecek. FIFA sıralamasında 1 numaralı hakem olan Dereli, Elazığ-Kocaeli karşılaşmasında görev alacak. Sarvan işbaşı yaptıktan sonra Süper Lig’de peşisıra 3 maça çıkmasına karşın son maçından kırık not getiren Süleyman Abay, Ordu-Bolu maçında düdük çalacak.

Geçen hafta kötü tablo çizen hakemler arasında en şanslısı ise Bülent Yıldırım oldu. Beşiktaş-Trabzonspor maçında çok hatalı kartlar gösteren Yıldırım’ın, Antalya’ya gönderilmesi uygun bulundu. Yıldırım, Antalyaspor-Karşıyaka maçını yönetecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious