Ünlü hastanede ölüm göz göre göre geldi

Ünlü hastanede ölüm göz göre göre geldi.10941
  • Giriş : 25.06.2009 / 22:20:00
  • Güncelleme : 25.06.2009 / 22:27:00

Zeynep Kamil Hastanesi’nde 6 aylık doğan 2’si kız 3 bebek “Kuvöz yok” gerekçesiyle özel hastaneye sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Buradan da tek kuvöze konarak Ümraniye Devlet Hastanesi'ne gönderilen bebeklerden erkek olan yolda öldü

Doğubeyazıt'ta yaşayan Kılıç ailesinin 14 yıldır çocuk özlemi dün sabah gerçekleşen doğumla son buldu. Halit Kılıç, üçüzlere hamile olan eşi Zeliha'yı Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne götürdü. Burada 15 gün yatan anne önceki gün sabah 2'si kız üçüz bebek dünyaya getirdi.

Hastane yetkilileri, kuvöz yetersizliğini gerekçe göstererek bebekleri özel bir hastaneye sevk etmek istedi. Yeşil Kart sahibi olan baba özel hastanenin masraflarını karşılayamayacağını söyleyince; yetkililer, “Anlaşmamız var. Bir sorunla karşılaşmayacaksınız” cevabını verdi.

Bebekleri ayrı ayrı kuvözlere konarak Özel Çağla Hastanesi'ne kaldırılan Halit Kılıç, burada beklemediği bir durumla karşılaştı. Hastane yetkilileri sevk belgesi istedi. Zeynep Kamil'den sevk belgesi talep eden baba “O hastaneyle anlaşmamız yok, sevk edemeyiz” denilmesi üzerine şaşkına döndü. Özel hastane çocukların bir günlük bakımı için aileye 4 bin 500 liralık fatura çıkardı.

Baba Kılıç, bu parayı ödeyemeyeceğini belirtti. Zeynep Kamil'le Özel Çağla Hastanesi arasında telefon trafiği başladı. Özel hastane anlaşması olmadığı için, Zeynep Kamil ise kuvöz yetersizliğinden üçüzleri kabul etmek istemedi. Zeynep Kamil yetkilileriyle görüşen Özel Çağla Hastanesi Başhekimi, Ümraniye Devlet Hastanesi'ne sevk kararı aldı.

Erken doğum nedeniyle sağlık riski taşıyan 3 bebek tek kuvöze konarak Ümraniye Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Enfeksiyon kapan erkek bebek yolda hayatını kaybetti. Ümraniye Devlet Hastanesi'nde kuvözlere konan bebeklerin durumlarının da kritik olduğu belirtildi.

Acılı baba Halit Kılıç “14 yıldır çocuk özlemi çekiyordum. Üçüz bebeğim oldu, diye sevinirken bu durumla karşılaştık. Gerekirse hukuki her türlü hakkımı arayacağım” diye isyan etti. Öte yandan, 14 yıl bekledikten sonra çocuk sahibi olan talihsiz anne Zeliha Kılıç'ın da bebekleri gibi sağlık durumunun kritik olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*