Ünlü isimlerden genölere mesaj

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Çocuk ve gençlerde şiddet eğilimi ile okullarda meydana gelen olayların araştırılması amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, İstanbul'da sanat ve medya dünyasının ünlü isimleriyle ortak bir toplantı yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Etkinliğe katılacak sanatçılar, gençlerdeki şiddet eğilimine karşı uyarı mesajları verecek.
İstanbul'da 29 Mart Perşembe günü Dolmabahçe Sarayı'nda gerçekleştirilecek toplantıya Osman Yağmurdereli, Fuat Güner, Perran Kutman, Neşe Erberk, Uğur Dündar, Tayfun Talipoğlu ve Meral Tamer katılacak. Sanatçı ve gazetecilerden oluşan ünlü isimler, çocuk ve gençlerde artan şiddet eğilimine karşı mesaj verecek.
Toplantı iki bölümden oluşacak. Komisyon Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Halide İncekara'nın açılış konuşmasıyla başlayacak ilk bölümde Prof. Dr. Halil Cebeci, Komisyonun okullarda yaptığı anket sonuçlarını açıklayacak. Bu bölümde Prof. Dr. Ferhunde Öktem ve Prof. Dr. Nevzat Tarhan, çocuk ve şiddet ilişkisinin psikolojik boyutunu ile çocuklarda madde bağımlılığını
ele alan birer konuşma yapacaklar,
Toplantının ikinci bölümünü aynı zamanda ses sanatçısı olan Bağımsız İstanbul Milletvekili Zülfü Livaneli yönetecek. Sanatçı ve gazetecilerin katılacağı bu bölümde, çocuk ve gençlerde artan şiddet eğilimine karşı mesajlar verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious