Ünlü modacı Pierre Cardin Türkiye'ye geldi

  • Giriş : 20.06.2006 / 00:00:00

Dünyaca ünlü Fransız modacı Pierre Cardin, 25 yıl aradan sonra Türkiye'ye geldi. Pierre Cardin, gerçekleştirmek istediği bütün hayallerini gerçekleştirdiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Atatürk Havalimanı'nda törenle karşılanan Pierre Cardin, Dış Hatlar Terminali'nde bulunan Akfen Toplantı Salonu'nda Türkiye seyahatine ilişkin bilgi verdi. Cardin sözlerine, "Ülkenizde olmaktan mutluluk duydum. Aydınlı ile strateji ortaklığı anlaşmamızı kutlayacağız" diyerek başladı. Dünyanın yaşayan en büyük üç modacısından biri olan Pierre Cardin, uluslararası çok sayıda çalışma yaptığını anlatarak, Türkiye'nin özellikle tekstil ihracatında büyük bir mesafe aldığını ve Çin'den daha iyi olduğunu ifade etti. 84 yaşındaki ünlü modacı, gerçekleştirmek istediği bütün hayallere kavuştuğunu, yeniden dünyaya gelse aynı şeyleri yapmak istediğini belirtti.

Pierre Cardin, üç günlük ziyareti süresince İstanbul'u gezmenin yanı sıra Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın elinden 'Fahri Dostluk Elçisi' plaketi alacak. Aydınlı Grup'la yılbaşında imzaladığı ortaklık anlaşmasını kutlayacak olan ünlü modacı, bu akşam boğazda tekne turu yapacak. Yarın ise 60 yıllık Pierre Cardin tarihini yansıtan 'Dünden Bugüne Pierre Cardin' adlı bir defile düzenlenecek. Pierre Cardin, ziyaretinin son gününde 'Marka Olmak Konferansı'na katılacak, akşam da Kız Kulesi'nde yemek yiyecek.

Yılbaşında Pierre Cardin ile ortaklık anlaşması yapan Aydınlı Ailesi'nin eski ortağı Omurtak ailesi, bu anlaşma nedeniyle arası açılmıştı. Oktay Omurtak, markanın 2010 yılına kadar Türkiye haklarının kendisinde olduğunu söylemesine rağmen, Aydınlı'nın sahibi Ömer Faruk Kavurmacı da "Pierre Cardin bizi tercih etti, artık onun sözleşmesinin bir geçerliliği yok" şeklinde konuşmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious