Ünlü Piyanist'ten çocuk kitabı

Ünlü Piyanist'ten çocuk kitabı.13372
  • Giriş : 13.07.2008 / 11:12:00

Anjelika Akbar'ın "Uzaylı Köpek Baaşa’nın Hikayeleri" kitabı yayınlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

“Uzaylı Köpek Baaşa’nın Hikayaleri”, Sunay Akın’ın kurucusu olduğu İstanbul Oyuncak Müzesi’nde düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı. Anjelika Akbar’ın kitabını ithaf ettiği oğulları 17 yaşındaki Yürek ve 3 aylık Timur ile eşinin de hazır bulunduğu tanıtıma Çocuk Esirgeme Kurumu’nda kalan bir grup çocuk ve Eğitim Gönüllüleri Vakfı’ndan çocuklar da katıldı. Kalabalık bir davetli grubunun da hazır bulunduğu etkinlik sırasında kitabın kahramanı Baaşa’nın küçük tahta oyuncakları, çocuklar tarafından boyandı.

Ünlü Piyano Virtüözü Anjelika Akbar, Baaşa’ya özel olarak bestelediği eserini ilk kez seslendirirken, klasik müzik sanatçılarının çocuklara özel bestelerinden oluşan bir de mini konser verdi.

Çocuk Esirgeme Kurumu’nun ve www.bilinclianne.com adlı internet sitesinin de katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlikte kitabının hikayesini anlatan Akbar, 17 yıl önce Hindistan’da bulunduğu bir sırada Baaşa’nın hikayesinin şekillenmeye başladığını belirterek; “Baaşa’nın hikayeleri geçtiğimiz yıl Rusya’da yayınlandı ve gördüğü ilgi beni çok memnun etti. Aynı kitabı Türk çocuklarıyla da buluşturmak istedim. Rusça yayımlanan kitapla Türkçe olarak yayımlanan kitap arasında sadece illüstrasyonlarda bazı farklılıklar var. İllüstratör Şahin Erkoçak’ın çizimleriyle hayat bulan Baaşa’nın hikayelerini Türk çocuklarının da çok seveceğine eminim” dedi.

Etkinlikte konuşa yapan Sunay Akın, müziğine hayran olduğu Anjelika Akbar’ı yazar olarak da görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti. İnkılap Kitabevi Genel Müdürü Arman Fikri ise, çocuk kitapları yayınlamak üzere kurdukları Mandolin Yayınları’nın bünyesinde Anjelika Akbar’ın kitabının çıkmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*