Ünlü şarkıcının katili idam edilecek

Ünlü şarkıcının katili idam edilecek.6894
  • Giriş : 25.06.2009 / 16:59:00

Lübnanlı Şarkıcı Suzan Temim'i eski bir polis memuruna 2 milyon dolar vererek öldürtme suçundan yargılanan Talat idam edilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İdam cezasına çarptırılan Mısırlı iş adamı Hişam Mustafa Talat hakkındaki idam kararı bugün mahkeme tarafından onaylandı.

İktidardaki Vatan Partisi'nin milletvekili olan Talat, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in oğlu Cemal Mübarek'e yakınlığı ile tanınıyor. Talat dokunulmazlığının kaldırılmasından sonra tutuklanmış ve mahkemeye çıkarılmıştı. Lübnanlı şarkıcının kendisini terk etmesine tahammül edemeyen Talat'ın, öfkesini Suzan'ı öldürterek çıkardığı ifade ediliyordu.

Talat ve cinayeti işleyen eski polis memuru Muhsin Essukkeri, mayıs ayında idama çarptırılmış, dava dosyası Mısır Müftüsü Şeyh Ali Cuma'ya havale edilmişti. Mısır'da mahkeme tarafından alınan idam kararları ancak, Baş Müftü'nün onayından sonra infaz edilebiliyor.

Son yıllarda yıldızı parlayan başarılı iş adamı Talat, Yeni Kahire olarak isimlendirilen bölgede 'Rihab' adında bir minik şehir kurdu. İş adamı, 'Medineti' adındaki ikinci projesini de hayata geçirmek üzereydi.

Rihab şehri, lüks binalar, temiz caddeler ve villalarıyla Avrupa standartlarında bir şehir görünümünde. Yabancılar da genel olarak son yıllarda ülkede yaşayan elit tabakanın gözdesi halinde gelen Rihab'ta yaşamayı tercih ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*