Ünlü seyahat dergisinde THY tanıtımı

Ünlü seyahat dergisinde THY tanıtımı.14044
  • Giriş : 31.12.2007 / 09:58:00
  • Güncelleme : 31.12.2007 / 10:05:20

ABD'de yayınlanan ve tüm dünyada satılan iş ve seyahat dergisi Businnes Travel, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil'le yaptığı röportajın yer aldığı sayısında, THY'yi "Türk Lokumu" diye tanıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

THY Genel Müdürü Temel Kotil, tüm dünyada dağıtılan, iş ve seyahat dergisi Business Travel'e verdiği demeçte THY'nin artık havacılıkta dünya devleriyle başarılı bir şekilde rekabet edecek konuma geldiğini kaydetti.

-THY WASHİNGTON'A UÇACAK-

THY'nin öncelikle ABD pazarındaki varlığını güçlendirmek üzere orta ve uzun vadeli stratejiler yaptığını ifade ederek halen günde tek sefer olan İstanbul�New York uçuşlarının ve haftada üç sefer yapılan İstanbul-Chicago uçuşlarını her gün bir sefere çıkaracaklarını kaydetti. Kotil, Washington'a da uçuşların yakın zamanda başlayacaklarını bildirdi.

THY'nin başarısını, müşteri odaklı bir servis anlayışına dönüş yapmasına bağlayan Kotil, "THY tüm birimleriyle müşterilerine dünyanın her noktasında en iyi hizmeti verme taahhüdü içinde. Servis kalitesini arttırmak için müşteri ilişkilerini her yönüyle gözlemliyor. Satış noktalarında, çağrı merkezlerinde, check-in noktalarında, uçuşta, inişte, binişte her aşamada değerlendiriyoruz" dedi.

THY'nin doğru yolda olduğunu kaydeden Kotil, hedeflerinin 5 yıldızlı bir havayolu olmak olduğunu dile getirdi. Kotil "THY sadece Türk toplumu için değil havayoluyla yolculuğu tercih eden dünyanın tüm vatandaşları için konuksever, sıcak ve güvenilir bir marka haline gelmiştir" değerlendirmesinde bulundu.

Kotil, Star Alliance ile THY arasında işbirliği anlaşmasının küresel oyuncu sürecinde önemli bir adım olduğunu ve bunu yeni işbirliklerinin izleyeceğini belirterek, Star Alliance'a tam üyeliğin Mart 2008 itibariyle gerçekleşmesi ile müşterilerine çok geniş bir uçuş ağı sunacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious