Ünlüler kenti 'Adana'

  • Giriş : 03.06.2006 / 00:00:00

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Fen-Edebiyat Fakültesince yapılan araştırmada, Adana’da doğmuş ünlülerin isim listesi çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Araştırmaya göre, sinema ve ses sanatçıları bölümünde Ferdi Tayfur ve Yılmaz Güney listenin başında yer alıyor. Ferdi Tayfur’u, Şener Şen, Grup Merdiven, Hakkı Bulut, Haluk Levent, Feridun Düzağaç, Kurtuluş, Murat Göğebakan, Murat Kekilli, Mustafa Sağyaşar, kantocu Nurhan Damcıoğlu, Seyhan Tütün, Ümit Besen, Vahdet Vural, Aytaç Arman, Yılmaz Köksal, Menderes Samancılar, Faruk Tınaz, Salih Güney, Erol Büyükburç, Mahmut Hekimoğlu, Atilla Taş, Aziz Şenses, Can Etili, Bilal İnci, Melek Gürgön, Şükran Ay, Demir Karahan ve Yaşar izliyor.

Sanatçı madeni!
Çukurova’nın Sanatını Sanatçısını Yaşatma ve Destekleme Derneği (ÇUSAD) Başkanı Hamide Akata, Adana’nın eski Türk filmlerinin de etkisiyle pamuk ağaları ve “kabadayı” tabir edilen tipleriyle, Adliye kavgalarıyla tanındığını, oysa bu toprakların aynı zamanda çok sanatçı yetiştirdiğini ancak, bu sanatçılara yeterince sahip çıkılmadığını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious