Ünlüler Yeşilay ordusuna katıldı

Ünlüler Yeşilay ordusuna katıldı.11343
  • Giriş : 27.05.2008 / 20:50:00

Türkiye Yeşilay Cemiyeti, sigara yasasına destek olmak için, toplumsal bir hareket başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Görsel ve işitsel medyada yayınlanmak üzere toplumun kanaat önderlerinden, sanat, spor, iş ve devlet adamlarından kısa kısa spotlar halinde mini çekimler yaparak RTÜK izniyle kanallara gönderdi.

Spotlarda Uğur Dündar, Fatih Terim, Esra Ceyhan, Cüneyt Arkın, Nükhet Duru, Halit Kıvanç, Mustafa Koç, Esin Avşar, Çetin Yıldırımakın, Neslihan Kozanoğlu, Ömer Can gibi isimler yer alıyor.

Yeşilay Genel Sekreteri Mehmet Sırrı Arvas’tan alınan bilgiye göre, sigara yasasına duyarlı olan görüntülü medyada spotlar dönmeye başladı. Arvas. “Kamu yararına bir cemiyet olan Yeşilay, bir asırdan beri uğraş verdiği bir konunun yasalaşmasını, büyük bir sevinç ve memnuniyetle karşıladı. Milli Eğitim Bakanlığı da okullara bir genelge göndererek, Yeşilay kulüplerinin aktif olmasını talep etti. Böylece, zararlı alışkanlıklar ilköğretim çağından itibaren eğitim yoluyla çocuklarımıza ve gençlerimize daha iyi anlatılacak. Yeşilay’ın amacı, devletimizin çıkardığı/çıkaracağı yasalara alt yapı oluşturmak, toplumu buna hazırlamaktır. Bir asırdan beri madde bağımlılığı ile mücadele eden, önleyici, koruyucu, uyarıcı, bilgilendirici çalışmalar yapan Yeşilay, elinden gelen gayreti göstermektedir. Yeşilay’ın hazırladığı sigara karşıtı spotlara destek veren değerli dostlarımıza, büyüklerimize, devlet adamlarımıza özellikle teşekkür ediyor, bundan sonra da birlikte çalışmayı arzu ediyoruz.

İşte Yeşilay Spotlarında yer alan bazı isimler.
Muammer Güler, Uğur Dündar, Mustafa Koç, Cüneyt Arkın, Nükhet Duru, Deniz Adanalı, Halit Kıvanç, Esra Ceyhan, Fatih Terim, Ömer Can, Esin Afşar, Sema Çelebi, Çetin Yıldırımakın, Neslihan Kozanoğlu, Doç. Dr. Duran Çakmak, Dr. Levent Saraç, Dr. Erdal Erikoğlu, Nuri Çolakoğlu, Oya Germen, Prof. Dr. Gencay Gürsoy, Şükran Güzeliş, Prof. Dr. İbrahim Balcıoğlu, Mine İslam, Başak Sayan, Doç. Dr. Medaim Yanık, Doç. Dr. Sefa Saygılı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious