Ünlülerin 'çete' davası sürüyor

  • Giriş : 12.09.2006 / 00:00:00

Kürşat Yılmaz, Korkmaz Yiğit, İbrahim Tatlıses ve Tuğba Özay'ında yargılandığı "çete" davasının görülmesine devam edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 14'ü tutuklu 36 kişinin yargılandığı davaya Kürşat Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu tutuklu sanıklar katılırken, tutuksuz yargılanan manken Tuğba Özay katıldı.

Kürşat Yılmaz'ın "suç işlemek için örgüt kurmak", "nitelikli yağma", "tehdit" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 166 ile 307 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istenen iddianamede, Abidin Cevher Özden'in "suç işlemek için kurulan örgüte üye olmak" ve "nitelikli yağma" suçlarından 41,5 ile 64,5 yıl, Korkmaz Yiğit'in de aynı suçlardan 11,5 ile 19,5 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

İbrahim Tatlıses'in "suç işlemek için kurulan örgüte üye olmak" ve "çalışma hürriyetini ihlal" suçlarından 2,5 ile 8,5 yıl, Tuğba Özay ile Takittin Doğan'ın "suç işlemek için kurulan örgüte üye olmak" ve "devletin emniyet teşkilatını alenen aşağılamak" suçlarından 2,5 ile 6,5'ar yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istenen iddianamede, diğer sanıkların da benzer suçlardan 2 ile 64 yıl arasında değişen çeşitli hapis cezalarına çarptırılmaları talep ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious