Ünlülerin çocukları gözaltına alındı

Ünlülerin çocukları gözaltına alındı.11637
  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

İstanbul'da çok sayıda sinema, tiyatro ve dizi oyuncuları ile bazı ünlü sanatçıların ve işadamlarının çocuklarının da bulunduğu 53 kişi uyuşturucu operasyonu kapsamında gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gözaltına aldıkları 4 sokak satıcısının cep telefonlarını kapattırmayarak ve sipariş veren müşterilerin isim ve adreslerini belirledi.

Yapılan çalışmalar sonunda Etiler, Caddebostan ve Levent'te toplam 120 noktaya 3 gün boyunca operasyon yapıldı ve toplam 53 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında ünlü sanatçılar Nükhet Duru ve Emel Müftüoğlu'nun kızları, Ülker Yönetim Kurulu üyelerinden bir kişinin çocuğu, ünlü bir tersanecinin oğlu, ulusal bir gazetenin pazarlama müdürü, bazı tiyatro ve dizi oyuncuları, Galatasaray ve Boğaziçi üniversitelerinde okuyan çok sayıda öğrenci ile bazı akademisyenlerin bulunduğu öğrenildi.

Narkotik polisinin gazetenin pazarlama müdürünü gazete binasına giderek gözaltına aldığı ileri sürüldü.

Şahısların gözaltına alındıkları gün çeşitli mahkemelere sevk edildikleri öğrenilirken, hala sorgusu devam eden 4 sokak satıcısı ile tedarikçilik yaptığı ileri sürülen 1 kişinin cumartesi günü İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious