Ünsal: "Bülent Uygun, Sivasspor'un demirbaşıdır"

Ünsal:
  • Giriş : 14.01.2008 / 15:19:00
  • Güncelleme : 14.01.2008 / 15:26:24

Şampiyonluğu kovalayan Sivasspor'da teknik direktör Bülent Uygun'un başka bir takımın başına geçeceği tartışılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, yaptığı açıklamada, mevcut yönetim işbaşında olduğu sürece Uygun'un, Sivasspor'u çalıştırmaya devam edeceğini söyledi.
Pazar günü sahasında -20'leri bulan soğuk havaya rağmen Trabzonspor'u 2-0 yenen Sivasspor, ilk yarıdaki başarısının tesadüf olmadığını gösterdi. Puan farkıyla liderliğin sürdüren Yiğidolar'da şimdi farklı konular konuşulmaya başladı. Elde edilen başarıda büyük pay sahibi olan teknik direktör Uygun'un, transfer teklifleri alıp almadığı ve Sivas'ın başında kalıp kalmayacağı tartışılıyor.

Bugün bir basın açıklaması yapan Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, Uygun'un Sivasspo demirbaş listesi içinde yer aldığını söyledi. Ünsal, "Teknik direktörümüz Bülent Uygun'un böylesine bir başarıyı yakaladıktan sonra Sivasspor'da kalıp kalmayacağı merek ediliyor. Kimse merak etmesin. Türkiye'nin en başarılı yönetimi olan Sivasspor'un mevcut yönetim kurulu görevde bulunduğu müddetçe Uygun da hep görevinin başında olacaktır. Çünkü Sivasspor'u 3. Lig'den alıp Süper Lig'e taşıyan ve Avrupa'nın dahi kabul ettiği başarıya koşturan ekibin içerisinde Bülent Uygun demirbaş listesinde olanlardandır." şeklinde konuştu.

Trabzonspor galibiyetini de değerlendiren Ünsal, soğuk havaya rağmen takımını desteklemeye gelen Sivasspor taraftarına teşekkür etti. Bu galibiyetle devreyi lider olarak bitirmelerinin tesadüf olmadığını da gösterdiklerini ifade eden Ünsal, şımarmadan zirve mücadelesine devam edeceklerini söyledi. Son olarak Sivasspor'a destek kampanyası hakkında da bilgi veren Ünsal, "7 milyon 135 bin Sivaslı'nın yanı sıra bütün Anadolu şehirlerinin maddi ve manevi desteklerini almak bizi artık 2007-2008 sezonunu şampiyon olarak bitirme gibi önemli bir yola sokmuştur. Devre arasında başlatılan kampanya sayesinde Sivasspor Kulübü elindeki yıldızlarını satmaktan vazgeçmiş sezonu kapatan yıldızlarının yerine futbolcular almaya başlamıştır. Halen devam eden 5058 numaralı SMS'e katkı sunan tüm Anadolu insanlarına teşekkür ediyorum." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious