Unutamadığım Öğretmenim

  • Giriş : 24.09.2006 / 00:00:00

Eğitimciler Birliği Sendikası "Unutamadığım Öğretmenim" adıyla hatıra yarışması düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hizmet ve akademik sendikacılık yanında kültür sendikacılığına da önem veren Eğitim-Bir-Sen 2006-2007 yılında da kültürel faaliyetlerine devam ediyor. Ödüllü olan ve il birincilerinin eserlerinin kitaplaştırılacağı yarışmanın bu yılki ana teması "öğretmen ve öğretmenlik" olacak. "Unutamadığım Öğretmenim" sloganıyla açılan ve katılımcıların unutamadıkları ideal öğretmenlerinden çizgilerin yansıtılacağı yarışmaya eğitim-öğretim ve bilim hizmet kolunda çalışan tüm eğitimciler katılabilecek.

Yarışma özel eğitim kurumlarında çalışanlarla tüm eğitim emeklilerine de açık olacak. Eserler 1 Aralık 2006 tarihine kadar, yazarın bulunduğu ildeki Eğitim-Bir-Sen'in il başkanlığına bilgisayar ortamında ulaştırılacak. İllerde birinciler seçildikten sonra isimleri kapatılarak Genel Merkez'e gönderilecek.

Yazarlarından oluşan jüri tarafından seçilecek ilk yedi esere toplam 10 bin YTL ödül verilecek. Ödül töreni, sendikanın kurucu genel başkanı şair ve yazar M. Âkif İnan'ın vefat yıldönümü olan 6 Ocak 2007'de eser sahiplerinin de katılımıyla Ankara'da yapılacak

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, yarışmanın amacının, eğitime emek vermiş, birikim sahibi öğretmen, öğretim üyesi ve eğitim çalışanlarının meslekte yaşadıkları pedagoji ve eğitim edebiyatı açısından önemli tecrübelerini gün yüzüne çıkararak kamuoyuyla paylaşmak olduğunu açıkladı. Gündoğdu, yarışmayla yeni yazarlar ortayı çıkarmayı, kültür hayatına yeni eserler kazandırmayı, öğretmenleri ülke gündeminde tutarak, sorunlarının çözümüne katkı sağlamayı da hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious