Ürdün Kralı Abdullah, 2008'i Filistin Yılı ilan etti

Ürdün Kralı Abdullah, 2008'i Filistin Yılı ilan etti.9773
  • Giriş : 18.05.2008 / 18:39:00

Dünya Ekonomik Forumu, Mısır'ın Şarm El Şeyh kentinde başladı. Forum, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in konuşmasıyla başlamasının ardından kürsüye gelen Ürdün Kralı Abdullah, Ortadoğu barışı konusunda mesajlar verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kral Abdullah, dünya liderlerini "anın kıymetini bilmeye ve 60 yıllık İsrail-Filistin sorununu bitirmeye" çağırdı.

Kral Abdullah, "Birçok ertelemenin ardından ilerleme hala mümkün. 60 yıldan sonra, hepimizin ihtiyacı olan, gelecek için yeni bir temel oluşturmak geçmiş zamandır" diye konuştu.

Kral Abdullah'tan önce forumun açılış konuşmasını yapan Mısır Cumhurbaşkanı Mübarek ise sözlerine küresel ekonomik krizi aşmak için küresel çaba gösterme çağrısında bulunarak başladı. Salonda bulunan 1,000 kadar temsilci ve lidere hitap eden Mübarek, "Halihazırdaki uluslar arası ekonomik kriz, tıpkı iklim değişimi, su, gıda ve enerji kaynakları ve yaşam standartlarındaki sorunlar gibi sosyal ve ekonomik boyutların birbirine girdiği birçok problem doğuruyor." dedi.

Hüsnü Mübarek, gıda fiyatlarındaki artıştan ise biyoyakıtı sorumlu tuttu. Mübarek, "Uluslar arası kamuoyu, gıdanın enerji için kullanılmasının maliyetini yeniden hesaplamalı" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious