Urfa'da Tatlıses yasağı

Urfa'da Tatlıses yasağı .8105
  • Giriş : 19.07.2007 / 13:06:00
  • Güncelleme : 19.07.2007 / 13:58:55

Hemşehrileri Tatlıses'e çok kızgın. İbo'yu şarkılarını çalmayarak protesto ediyorlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şanlıurfa’da, yayın yapan yerel Radyo Urfa, bu ilden bağımsız adaylık başvuru yapmasına rağmen vazgeçerek Genç Parti İstanbul 3'üncü Bölge 1'inci sıra adayı olan ünlü türkücü İbrahim Tatlıses’in şarkılarına yasak getirdi.

Radyo Urfa Genel Müdürü ve program yapımcısı İbrahim Halil Özçınar, hemşehrileri İbrahim Tatlıses’in şarkılarını radyolarında yasakladıklarını ve dinleyicilerin isteklerini de geri çevirdiklerini söyledi. seçim sürecinde İbrahim Tatlıses’in verdiği söz doğrultusunda, Şanlıurfa’dan bağımsız milletvekili adayı olmasını istediklerini vurgulayan Özçınar, “Ama Tatlıses, sonra Genç Parti’den ve İstanbul’dan aday olunca bizler de, tepkimizi bu şekilde göstermek istedik. Şu an radyomuzda İbrahim Tatlıses’in şarkılarını çalmıyoruz. Bu yasak devam edecektir. Bize gelen istek İbrahim Tatlıses şarkılarını da çalmadığımızı dinleyicilerimize söylüyoruz'' diye konuştu.

Tatlıses yasağını unutmaması için, radyonun duvarlarına ‘İbrahim Tatlıses şarkıları çalmak yasaktır’ yazılın notlar asıldı. Tatlıses şarkılarının yerine de genellikle ‘Kazancı Bedih’ türkülerini çalıyor.

Yerel radyonun Tatlıses şarkılarına yasak koyduğunu duyan bazı vatandaşlar uygulamayı doğru bulurken, bazıları ise yanlış olduğunu savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious