Urfa'dan Tatlıses'e tam destek

  • Giriş : 14.02.2007 / 00:00:00

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’in Şanlıurfa’dan Bağımsız Milletvekili adayı olarak siyasete gireceğini açıklaması memleketi Şanlıurfa’da büyük sevinçle karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İbrahim Tatlıses’in doğup büyüdüğü Atatürk Mahallesi’ndeki vatandaşlar, ünlü türkücünün siyasete atılmasına tam destek verdi. Tatlıses’in evinin yanında bisiklet tamirciliği yapan 33 yaşındaki İbrahim Tekke, “İbrahim ağabeyimizin siyasete girmesini destekliyoruz. Bütün oylarımızı ona kullanacağız. Bizim mahallede oldukça değerli birini bu kez siyasette görmek onur verici bir durum” diye konuştu.

İbrahim Tatlıses’in mahalle arkadaşı olan bakkal 45 yaşındaki Nesih Karataş ise sanatçının siyasete adım atmasının Şanlıurfa için büyük bir şans olduğunu söyledi. Tatlıses’e aday olması durumunda Binizit aşireti olarak destek vereceklerini belirten 43 yaşındaki emlakçı Halil Aslan da, “İbrahim kardeşimizin milletvekili adaylığını açıklaması bence yerinde. Çünkü Şanlıurfa’nın ona daha çok ihtiyacı var. İbrahim’in rahmetli kardeşi Mustafa Tatlı, benim çok samimi arkadaşımdı. Gerçekten çok yokluk ve acı dolu bir hayat yaşadılar. Onun başarılı olması bizleri çok mutlu etti, şimdi siyasete atılarak daha çok hizmet edeceğine inanıyorum” dedi.

YOKLUK YAŞADIĞI İÇİN DERTTEN ANLAR

İşyerini sanatçının posterleriyle donatıp, türküleriyle müşterilerine hizmet veren kebapçı Mustafa Altınkanat da şunları söyledi:

“İbrahim ağabeyimizin müzik dünyasında göstermiş olduğu başarıyı bu kez mecliste göstereceğine yürekten inanıyorum. Şanlıurfa’nın tanıtımına, sorunlarına ve insanların derdine çare olacağını biliyorum. Çünkü yokluğu ve acıyı yaşamış olması nedeniyle bizim derdimizden anlar. Hatta onu mecliste Kültür Bakanı olarak görmek istiyoruz.”
İbrahim Tatlıses’in kuzeni 26 yaşındaki Mehmet Tatlı, ünlü sanatçının aday olması ile seçim döneminde büyük çekişme yaşanacağını ileri sürdü.

Öte yandan kısa süre önce ünlü sanatçının hayranları tarafından kurulan İbrahim Tatlıses Kültür Derneği Başkanı Şevket Akaslan da adaylığa tam destek verdiğini, seçim döneminde bu yönde çalışacaklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious