Urla Belediye Başkanı göreve döndü

Urla Belediye Başkanı göreve döndü.10585
  • Giriş : 26.12.2008 / 20:00:00

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan eski Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, görevine yeniden döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Urla Belediye Başkanlığı görevini sürdürürken, ''ihaleye fesat karıştırdığı ve URİT firmasının muhasebe bürosunda yangın çıkardığı'' iddiasıyla, 37 sanıkla birlikte yargılanan, bu arada İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan eski Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, görevine yeniden döndü.

Selçuk Karaosmanoğlu, 30 Temmuz 2007'de tutuklanıp, 22 Ocak 2008'de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasının ardından, göreve iadesi için İzmir İdare Mahkemesi'ne açtığı davayı kazandı.

Bugün, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Seferihisar Belediye Başkanı Hamit Nişancı ve Bayındır Belediye Başkanı Alaettin Çapur ile birlikte belediye binasına gelen Selçuk Karaosmanoğlu, personel tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı.

Karaosmanoğlu, belediye önünde yaptığı açıklamada, yaşadığı mutluluğunun bir ölçütü olmadığını belirterek, şunları kaydetti:

''Sizin sevginiz ve güveniniz bizimle birlikte olduğu sürece birçok projeyi birlikte hayata geçireceğiz. Yine bu meydanda birlikte olacağız. 1.5 yıl sizlerden ayrı kaldım, size hizmet etmek benim için gururdur. Urla'ya kaybettirilen bu 1.5 yılın hesabını sizler biliyorsunuz, bu meydanın böyle çukur olarak kalmasının hesabını sizler soracaksınız. 7 yıllık belediye başkanlığı sürecimde, biz çenemizle değil hizmetlerimizle konuştuk. Urla, dünyada isminden söz edilecek bir yer olacak. Bizler birlikte olduğumuz takdirde her zorluğu, her sorunu çözeriz.''

Görevini, Urla Belediye Başkanvekili Bülent Nart'tan devralan Karaosmanoğlu, ilk olarak işçilere olan borçların ödenmesi konusunun ele alınacağını, daha sonra ise yarım kalan projeleri sürdüreceğini bildirdi.

Gelecek yıl mart ayındaki ayındaki yerel seçimlere de başkan adayı olarak katılacağını belirten Karaosmanoğlu, ''Herşeye, yarım bıraktığım yerden devam edeceğim'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*