Urla sahilleri temizleniyor

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Urla Kum Denizi'nde belediye tarafından yürütülen temizlik çalışmaları devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sahil ve deniz temizliğine büyük önem verdiklerini belirten Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi verdi.
Başkan Karaosmanoğlu, ilçe merkezinde ve mahallelerde başlattıkları çalışmalara plaj ve sahil düzenlemesiyle devam ettiklerini belirterek, "Yaza hazırlık olarak Adayolu'ndan Kalabak'a kadar Yücesahil'de bulunan yaklaşık 2.5-3 kilometre uzunluğunda geniş bir sahil şeridine ve plaja sahip olan Kum Denizimiz'in temizliği, rehabilitesi ve plaj olarak düzenlenmesi çalışmalarına başladık. Bu çerçevede denizin biriktirdiği kumun sahilde düzenlenmesi, çirkin görüntünün ortadan kaldırılması, plaj olarak temizliği ve mülkiyetle deniz sınırının kesiştiği noktada boydan boya bir yürüme bandı yapılacak." dedi.
Bütün bu işleri parça parça gerçekleşleştirdiklerini kaydeden Karaosmanoğlu, "Bu yıl Adayolu'ndan başlayarak Siba Otel'in yanına kadar sahil düzenlemesini, yürüyüş bandını ve oturma birimlerini hayata geçirmeyi arzu ediyoruz. Ayrıca eski ESHOT kampı diye tabir ettiğimiz belediyemizin mülkiyetindeki yerlerin, bu yıl hiç olmazsa bugünleri boşa geçirmemek açısından günübirlik değerlendirilmesini amaçlıyoruz. Ayrıca sahil çalışmaları Çeşmealtı'nda da devam ediyor." diye konuştu.
Bunların yanısıra İçmeler Denizi'nin de sahil düzenlemesine başlayacaklarını belirten Karaosmanoğlu, "Burada yeni yol, içeriden esas güzergahında açıldı. Karayolları ile yapacağımız çalışmalar neticesinde sahildeki yolun plajla bütünlük sağlayacak şekilde değerlendirilmesini de yapacağız." şeklinde konuştu.
İçmeler'de açılan yeni yolla Soydaşlar Sitesi bağlantısında yer alan orta refüje 125 erguvan ve 75 palmiye dikildiğini belirten Selçuk Karaosmanoğlu, Çeşmealtı'nda Nebioğlu Kavşağı'ndan Menteş Kavşağı'na kadar olan eski yolun kenarlarına da 130 erguvan ağacı dikildiğini söyledi.
Akpınar Deresi'nin ıslahına da değinen başkan Karaosmanoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile koordineli yürütülen ıslahın yakında biteceğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious