Uşak Havaalanı 22 Mayıs'ta açılıyor

  • Giriş : 12.05.2006 / 00:00:00

2000 yılında zarar ettiği gerekçesiyle dönemin hükümeti tarafından tasarruf önlemleri gerekçesiyle kapatılan Uşak Havaalanı, Atlas Jet'in 22 Mayıs'taki İstanbul-Uşak arasındaki karşılıklı uçak seferi ile yeniden açılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Havaalanındaki bütün eksiklikler giderildikten sonra uçakların doluluk oranlarının sağlanması açısından toplantılar ve çeşitli kampanyalar düzenlendi.

Atlas Jet Uşak Şube Sorumlusu Barış Battal, 'Haydi Uşak, İstanbul'a uçak' kampanyası düzenledi. 22 Mayıs'ta düzenlenecek törenle açılacak havaalanına ilk seferle birlikte haftada üç gün sefer yapılacak. Ağaoğlu otelinde düzenlenen toplantıda Atlas Jet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, hem Atlas Jet'i tanıttı, hem de Uşak seferleri ile ilgili bilgi verdi.

Toplantıda konuşan Uşak Valisi Kayhan Kavas da, İşadamlarına 'Hazır mısınız' diye iki defa sordu. İşadamları da aynı şekilde 'Hazırız' cevabını verdi. Bu cevabı alan Vali Kavas, ikinci seferde iki defa 'söz mü' diye sorunca işadamları da 'söz' diye cevap verdi. Uçakların doluluk oranlarını yüksek tutmak gerektiğini söyleyen Vali Kavas, Uşak Havaalanı'nın kapatılması halinde bir daha uzun süre açılmamakla karşı karşıya kalabileceğini söyledi.

Uşak-İstanbul arasındaki uçuş seferlerini karşılıklı olarak Pazartesi, Çarşamba ve Cuma olmak üzere haftada 3 gün olarak belirlediklerini ifade eden Altes Jet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, 22 Mayıs'ta başlatacakları uçak seferlerinin doluluk oranlarının fazlasıyla yakalanacağını, bu konuda Uşak'a güvendiklerini söyledi.

Uşaklı'yı uçağa alıştıracaklarını dile getiren Ersoy, gerekirse bir iki ay zarar etmeyi de gözönüne aldıklarını söyledi. Uşak'ın, sanayisiyle ünlü bir kent olduğunu belirten Ersoy, Uşak'a uçuşlar başladığı zaman buradaki sanayinin daha büyüyeceğini söyledi. Kombine bilet alanların yıl sonuna kadar 49 YTL'ye uçabileceğini belirten Ersoy, "Kombine biletleri, 2007 yılı sonuna kadar kullanılabilecek. Bu kombine biletlerinde 79 YTL'den arta kalan 30 YTL'sinin 15 YTL'sini Tekstil Organize Sanayi Bölgesi yönetimi, diğer 15 YTL'lik kısmını da biz karşılayacağız" dedi.

Murat Ersoy, şimdiden Uşak'ın reklamını da yapmaya başladıklarını ifade ederek, Türkiye'de uçulmadık meydan bırakmayacaklarını belirtti. Ersoy, filodaki uçakların en eskisinin 2 yaşında olduğunu, dünyanın en genç filosuna sahip olduklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious