Uşak'ta yangın söndürülemiyor (2)

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Uşak Merkez Aşağıkaracahisar ile Göğem köy arasında bulunan Üzeyir mevkiinde henüz neden çıktığı tespit edilemeyen orman yangın söndürülemedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yangını Uşak Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı Dışkaya Kulesi tarafından ihbar edildi. Saat 12.40 civarında meydana gelen yangına ilk olarak Uşak Orman İşletme Müdürlüğü müdahale etti. Giderek büyüyen yangına Uşak İtfaiyesi, Banaz, Karahallı, Ulubey, Eşme, Sivaslı ve Çevre illere bağlı Dumlupınar, Çal, Çivril, Gediz, Simav ve Kule ilçelerinden gelen itfaiye arazözleri ile birlikte toplam 14 arazöz, iki Orman söndürme ekibi, İzmir, Denizli ve Balıkesir Orman Bölge Müdürlükleri'nden dört Helikopter söndürme çalışmalarını devam ediyor. Toplam 10 hektara yakın orman kül olurken, yangın söndürme ekipleri güçlük çekiyor.

Yangının niçin çıktığı henüz belirlenemezken, Jandarma elinde bulundurduğu ipuçlarını değerlendirdiği öğrenildi. Uşak Orman İşletme Müdürü Ahmet Ersoy, yangın bölgesinde yangın söndürme ekiplerini, itfaiye araçlarını ve Helikopter ile yangını söndüren tüm ekipleri yönlendirdi. Olayda yorgun düşen söndürme ekipleri olayı takip eden basın mensuplarına da yardımcı olarak su içirdi. Saat 12.40'ta başlayan yangın halen devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious