Uşak'ta seri katil şüphesi

Uşak'ta seri katil şüphesi.14909
  • Giriş : 15.04.2008 / 18:30:00

Uşak'ta 5 gün arayla başı taşla ezilmiş 2 kadın cesedi bulundu. Yakalanan zanlı "kuvvetli şüphe" gerekçesiyle tutuklandı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Uşak’ın Ulubey ilçesine bağlı Dutluca köyündeki derede, bıçaklandıktan sonra başı taşla ezilmiş bir kadına ait ceset bulundu.

Alınan bilgiye göre, sabaha karşı hayvanlarını otlatan çoban, derede 20-25 yaşlarında olduğu sanılan bir kadının cesedini gördü. İhbar üzerine olay yerine gelen İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı ilk incelemede, karın bölgesinden 4 bıçak darbesi alan kadının başının taşla ezildiği belirlendi.
Ayağına taş bağlanarak dereye atılan kadının yaklaşık bir hafta önce öldürüldüğünün tahmin edildiği bildirildi. Jandarma ekipleri, cesedin kime ait olduğunun belirlenmesi ve zanlıların yakalanması için çalışma başlattı.

5 GÜN ÖNCE BENZER YÖNTEMLE BİR KADININ DAHA ÖLDÜRÜLDÜĞÜ BELİRLENDİ

Cesedin bulunmasının ardından soruşturmayı derinleştiren ekipler, 5 gün önce benzer yöntemle bir başka kadının daha öldürüldüğünü belirledi.

Alınan bilgiye göre, Dutluca’da sabaha karşı bir çoban tarafından yaklaşık 1 haftalık olduğu tahmin edilen kadın cesedinin bulunmasının ardından, jandarma ekipleri soruşturma başlattı.

Karın bölgesinden 4 bıçak darbesi aldıktan sonra başı taşla ezilen ve ayağına taş bağlanarak suya atılan kadının ölüm şeklinin, 5 gün önce Uşak merkeze bağlı Akse Çamlığı’nda cesedi bulunan kadının ölümüyle benzerlik gösterdiği tespit edildi.

İki olayın benzerlik taşıması ve tarihlerinin yakın olması nedeniyle, soruşturmaların birlikte yürütüldüğü bildirildi.

Soruşturmayı derinleştiren güvenlik güçlerinin, olayla ilgili M.Ö’yü (22) gözaltına aldığı, zanlının sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece "kuvvetli şüphe" gerekçesiyle tutuklandığı öğrenildi.

Bu arada, zanlıdan alınan kan ve doku örnekleri, İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Dutluca köyündeki derede sabah cesedi bulunan kadının kimliğinin henüz belirlenemediği, olayla ilgili olarak E.A’nın arandığı, 5 gündür kayıp olduğu bildirilen E.A’nın aracının ise tutuklanan M.Ö’de bulunduğu belirtildi.

GAZETEVATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious