Uşak'ta yoğun kar yağışı 60 köy kapattı

  • Giriş : 02.02.2007 / 00:00:00

Uşak'ta etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle 60 köy yolu ulaşıma kapandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uşak'ta saat 02.00'den beri devam eden kar etkisini gösteriyor. Uşak merkezde 25, Sivaslı'da 10 ve Banaz'da 25 olmak üzere kapanan toplam 60 köy yolu, İl Özel İdaresi'nin 32 kişilik toplam sekiz ekibi tarafından 10 grayder ve 2 kamyonla açılmaya çalışılıyor.

İl Özel İdaresi Yol Ulaşım Hizmetler Müdürü Atılgan Bozkuş, sabah saatlerinden beri yol açma çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Şu an için bir sıkıntı bulunmadığını kaydeden Bozkuş, vatandaşların zincirsiz yola çıkmamasını ve mecbur kalmadıkça araç kullanmamasını tavsiye etti.

Karayolları 25. Uşak Şube Şefi Atilla Okyay ise saat 02.00'den beri kar küreme ve tuzlama çalışması yaptıklarını söyledi. Uşak Organize Sanayi Bölgesi, Uşak ve Dumlupınar rampasında çok yoğun çalıştıklarını kaydeden Okyay, üç grayder, altı tane bıçaklı kamyon ve dört kamyonlu ekiplerle aralıksız çalıştıklarını anlattı. Okyay, özellikle Afyonkarahisar Dumlupınar rampasına zincirsiz araç bırakılmadığını hatırlattı.

Meteoroloji İstasyon Müdürü Rasim Saraç da şehir merkezinde kar kalınlığının 20 santimetreye yaklaştığını belirtti. Kar yağışının gün boyunca devam edeceğini kaydeden Saraç, cumartesi ara verecek olan yağışın pazar günü de gün boyunca görüleceğini söyledi. Saraç, vatandaşların özellikle gece saatlerinde don tehlikesine karşı tedbirli olmasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious