Uşak'taki kazada ölenlerin 3'ü de BM görevlisi çıktı

  • Giriş : 10.06.2006 / 00:00:00

Uşak'ta meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 2'si yabancı uyruklu 3 kişinin Birleşmiş Milletler Dünya Sağlık Örgütü (WHO) mensubu olduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dün akşam saat 18.00 sıralarında Afyonkarahisar'dan İzmir istikametine gitmekte olan 34 ED 0431 plakalı beyaz renkli Hyundai marka otomobil, aşırı hız nedeniyle sollama yaptığı sırada Büyükoturak beldesi yakınlarında kontrolden çıkarak takla attı. Yol çalışmasını gösteren 4-5 adet levhayı devirdikten sonra 47 metre sürüklenen araç Gödire Köprüsü'nün sol bariyerlerine çarparak parçalandı.

Araçta bulunan İtalyan uyruklu Direnzi Massimilland, Danimarka uyruklu Anders Truels Nielsen ve Orhan Şen olay yerinde hayatını kaybetti. Cenazeler, kazadan sonra Banaz merkez Camii'nin morguna kaldırıldı. Yabancılara ait cenazelerin ülkelerine götürülmesi için ilgili ülkelerin konsolosluklarına bilgi verildi.

Yapılan incelemede, aşırı hız yüzünden meydana gelen kazaya karışan aracın Uçar Otomotiv Ticaret Turizm A.Ş. adlı bir firmadan kiralandığı, hayatını kaybeden 3 kişinin de WHO mensubu olduğu ortaya çıktı. Hayatını kaybeden kişilerin, Ankara'da oturan ancak aslen İzmirli olan Orhan Şen ile birlikte İzmir'e gezmeye gittikleri belirlendi. Kaza sırasında aracı İtalyan uyruklu Direnzi Massimilland'ın kullandığı açıklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious