Usame Bin Ladin'den Taliban'a baş sağlığı

  • Giriş : 05.06.2007 / 16:30:00

Dadullah’ın erkek kardeşi, Ladin’in yaşadığını ve kendisine baş sağlığı mesajı gönderdiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Afganistan’da öldürülen Taliban komutanı Molla Dadullah’ın erkek kardeşi, El Kaide terör örgütü lideri Usame bin Ladin’in yaşadığını ve kendisine baş sağlığı mesajı gönderdiğini söyledi.

El Cezire televizyonu tarafından, Taliban militanlarının lideri olarak tanıtılan kardeş Hacı Mansur Dadullah, televizyona verdiği demeçte, bin Ladin için, "Yaşıyor, faal ve durumu iyi. Kardeşim şehit edildikten sonra bana baş sağlığı dileyen bir mektup gönderdi" dedi.

Hacı Mansur Dadullah, mektupta bin Ladin’in kendisinden, "kardeşinin adımlarını izlemesini" istediğini ve Müslümanlara da aynı çağrıyı yaptığını, çünkü Molla Dadullah’ın mücahit olduğunu yazdığını belirtti.

Bin Ladin’in medya karşısına güvenlik nedeniyle çıkmadığını kaydeden Dadullah, "Bunlar sadece askeri taktikler. Ortaya çıkmamayı tercih ediyor çünkü medyada yer alması ve insanlarla görüşmesi tehlikeli olabilir" dedi.

Molla Dadullah’ın mayıs ayında ABD öncülüğündeki birlikler tarafından öldürülmesi, 2001 yılında iktidardan devrilmesinden bu yana Taliban için ciddi bir darbe olarak değerlendirilmişti.

ABD güvenlik yetkilileri, dünyanın en çok aranan kişisi olan bin Ladin’in ve yardımcısı Eymen El Zevahiri’nin Afganistan-Pakistan sınırındaki dağlık bölgede olduğuna inanıldığını ifade ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious