Üsküdar'da Belediye binasına bombalı saldırı!

Üsküdar'da Belediye binasına bombalı saldırı!.9615
  • Giriş : 07.08.2008 / 10:39:00
  • Güncelleme : 07.08.2008 / 11:20:10

Üsküdar'da sıcak saatler. Belediyeye ek hizmet binasına 1'den fazla el bombası atıldı!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Selimiye'de bulunan ek hizmet binasının önündeki çöp bidonunun arka kısmında, saat 09.25 sıralarında 4 ayrı meydana geldi. Patlamalarda hayatını kaybeden olmazken, bir kişinin hafif şekilde yaralandığı öğrenildi. Görgü tanıkları, patlama sonrası biri kadın iki kişinin olay yerinden motosikletle uzaklaştığını gördüklerini açıkladı.

Üsküdar'da belediye ek hizmet binasının da içerisinde bulunduğu bölgede 4 ayrı patlama meydana geldi. Patlamalar sonrasında bir vatandaş hafif şekilde yaralandı. Çevrede bulunan bazı işyerlerinin ve araçların da camları kırıldı.

Edinilen bilgiye göre; Selimiye Mahallesi Atelyeler Caddesi üzerinde Üsküdar Belediyesi Ek Hizmet Binası'nın da bulunduğu bölgede 4 ayrı patlama meydana geldi. Sebebi bilinmeyen patlamaların ilk 3'ü Karacaahmet Mezarlığı'nda oldu. 4. patlama ise Ek Hizmet Binası'nda bulunan bir temizlik aracının üzerinde meydana geldi. Patlamaların sebebi henüz tespit edilemezken, bir vatandaş da bacağına isabet eden taş dolayısıyla hafif bir şekilde yaralandı. Patlamalar sonrasında çevre binalar ve araçların camları kırıldı.

Olayın hemen ardından bölgeye gelen polis güvenlik kordonu oluşturdu. Yeni bir patlama olması ihtimali üzerine ek hizmet binası ve çevredeki binalar boşaltıldı. Patlamanın ardından olay yerinden motosikletle kaçtığı öne sürülen biri kadın 2 kişi aranıyor. Anadolu yakasındaki polis birimleri alarma geçirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*