Üsküdar'da doğalgaz yangını!

Üsküdar'da doğalgaz yangını!.5797
  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

Üsküdar'da, bir binanın doğalgaz şebekesinde meydan gelen patlamanın yol açtığı yangında, sokakta park halinde olan bir otomobil tamamen yanarken, patlamanın ardından binanın da alev alması üzerine mahalleli sokağa döküldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Olay saat 02:00 sıralarında Pazarbaşı Mahallesi Kabzımal Sokakta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sokak üzerinde bulunan Sesa Apartmanı'nın doğalgaz şebekesinde henüz tespit edilemeyen bir sebeple patlama meydana geldi. Patlamanın hemen ardından alev alan şebekedeki yangının sokakta park halinde olan bir otomobile de sıçraması üzerine bir anda yangın tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Patlamanın ardından mahalle halkı panikle sokağa çıkınca, alevlerin binanın ön cephesini tamemen kapladığını gördü. Yüzlerce insan sokak ortasında koşuşturmaya başladı. Yangının gittikçe büyüdüğünü gören vatandaşlar itfaiye ekiplerine ve polise durumu ihbar etti. Kısa sürede olay yerine itfaiye ekipleri geldi ancak patlama ihtimaline karşı itfaiye ekipleri yangına müdahale etmekte zorlandı. Şebekeden sızan doğalgazın da otomobilden yükselen alevlere karışmasıyla birlikte yangının boyutu daha da büyüdü. İtfaiye ekipleri bir saati aşkın bir çalışmanın ardından yangını kontrol altına aldı. Daha sonra İGDAŞ görevlileri doğalgaz akımını keserek olaya müdahale etti.

Panik halindeki vatandaşlar olayın şokuyla saatlerce sokakta bekledi. Polis ekipleri vatandaşları olay yerinden uzaklaştırmak için yoğun çaba sarfetti. Olaya tanık olan bir vatandaş, büyük bir patlama meydana geldiğini, patlamadan hemen sonra dışarı çıktığında binayı kaplayan alevlerle karşılaştıklarını söyledi.

Yangında can kaybı ve yaralanma olmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious