Üsküdar'da Ermeni din görevlisinin evi kurşunlandı

Üsküdar'da Ermeni din görevlisinin evi kurşunlandı.8208
  • Giriş : 07.08.2008 / 14:10:00
  • Güncelleme : 07.08.2008 / 16:06:58

Üsküdar'da bir Ermeni din görevlisinin evi kurşunlandı; Başbakanlığa bağlı 'İnsan Hakları' kurulu ve polis, olayı yakından takibe aldı. Mutfağa bir kurşun isabet etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polis evin önünde, sıkı güvenlik önlemi almaya başlandı....

Üsküdar'da bir Ermeni din görevlisinin evi kurşunlandı; Başbakanlığa bağlı 'İnsan Hakları' kurulu ve polis, olayı yakın takibe aldı...

Dün İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi, 'Gayrı Müslim Azınlık Hakları Projeleri Koordinatörlüğü'ne gelen bir başvuru sonucu, geçtiğimiz günlerde 'İstanbul'da, bir Ermeni Din Görevlisi'nin evinin kurşunlandığı ve durumun haberdar edilmek istendiği' bildirildi.

Olaya müdahale edildikten sonra, Başbakanlık İnsan Hakları Üst Kurulu, İstanbul Danışma Kurul Sekreteri, Nagihan Bayram ve ekibi, şehir dışında bulunan, Din Görevlisi, Papaz, Der Zaven Nalbantyan ve evlerinde olayın hala şokunu yaşayan, eşi ve kızıyla, telefonla görüştü.

Daha sonra, mahalle karakolu, bölge polis merkezi derhal harekete geçerek, saldırıya uğrayan evin önüne polislerce sürekli ve sıkı güvenlik önlemi alındı.

Alınan bilgilere göre, geçtiğimiz Pazar, 3 Ağustos günü, saat 18.00 sularında, İstanbul'un Asya yakasında, Üsküdar Yeni Mahalle semtinde ikamet eden ve birkaç günlüğüne şehir dışında bulunan, Der Zaven Nalbantyan'ın eşi ve kızı mutfaktayken ani bir silah sesi duyulduç Mutfağa bir kurşun isabet etti. Birkaç kez silah sesleri tekrarlandıktan sonra, derhal polis karakoluna haber verilkdikten sonra, Üsküdar polisince, olay incelemeye alındı.

Aynı din görevlisinin, bir keresinde bıçaklı, diğer defa da tabancalı saldırıya uğradığı öğrenildi.

Başbakanlığa bağlı kurul sekreterinin başvurusuyla, olayın vuku bulduğu evin önünde, polis tarafından tedbir alınmaya başlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*