Üsküdar'da gecekondu yıkımına tepki

Üsküdar'da gecekondu yıkımına tepki.15202
  • Giriş : 08.04.2009 / 09:32:00

Üsküdar'da Bahçelievler Mahallesi'ni Çengelköy sahiline bağlayan yol inşaatının çevresindeki yıkım kararı alınan 34 gecekondudan 3'ü Üsküdar Belediyesi ekiplerince yıkıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yıkım sırasında polise ve yıkım ekiplerine tepki gösteren 7 kişi gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı. Evleri yıkılan vatandaşlar gözyaşlarına boğuldu.

Üsküdar Bahçelievler Mahallesi Ayvacık Sokak üzerinde yeni yapılan yolun inşaat alanında bulunan 34 gecekondudan 3'ü bu sabah Üsküdar Belediyesi yıkım ekiplerince yıkıldı. Yıkım öncesi çok sayıda çevik kuvvet polisi güvenlik önlemi aldı. Üsküdar Belediyesi Zabıta ekipleri de yıkım alanında bulunarak evlerdeki eşyaları boşalttı. Yıkım sırasında mahalle sakinleri zabıta ve polise tepki gösterdi. Çıkan arbedede 7 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar yıkım tamamlandıktan sonra serbest bırakıldı.

Evlerinden çıkarılan gecekondu sahipleri gözyaşlarına boğuldu. 2 oğlu askerde olan ve gecekonduda yalnız yaşayan Kerim Aslan, "Bu yaştan sonra nereye gideceğim. Kime sığınacağım. Kimim kimsem yok. 2 oğlum var, onlar da askerde." diye yakındı. Evinin enkazına bakan 50 yaşındaki Aslan, gözyaşlarını tutamadı. Bazı gecekondu sahipleri de 25 yıldır aynı evde oturduklarını ama kendilerine yer gösterilmeden çıkarıldıklarını belirtti. seçim öncesi oy toplamak için gelen belediyelerin durumlarını görmezden geldiklerini söyleyen gecekondu sakinleri, yıkılmayan 31 gecekondunun mahkemelik olduğunu ifade etti. Alınan bilgiye göre, yıkımı ertelenen 31 gecekondu önümüzdeki günlerde yıkılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*