Üskül, işkencesiz bir yıl dileğinde bulundu

Üskül, işkencesiz bir yıl dileğinde bulundu.11612
  • Giriş : 31.12.2008 / 14:43:00

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Üskül, mesajında şu noktalara vurgu yaptı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül, ''2009 yılının, terörün, savaşların, baskı ve işkencenin, insanlığın dağarcığından silindiği bir çağın başlangıç yılı olmasını umduğunu'' belirtti.

Üskül üzüntüler ve sevinçlerle bir yılın daha geride bırakıldığını, yepyeni bir yıla umutla ve heyecanla girildiğini bildirdi.

Yeni yılın ülkeye, millete ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini dileyen Üskül, şunları kaydetti:

''Yeni yılın, ülkemizde ve tüm dünyada aklın, barışın, insan haklarının, insani değerlerin egemen olduğu bir dönemin başlangıcı olmasını diliyorum. 2009 yılının terörün, savaşların, baskı ve işkencenin, insanlığın dağarcığından silindiği bir çağın başlangıç yılı olmasını umuyorum.

Buna karşın, hemen güneyimizde hüküm süren savaşın trajik tablosunun derin acısını ve burukluğunu yüreğimizde hissediyoruz. Savaşla, silahla ve terörle beslenen bir dünyanın yerini, insanlığın ortak zenginlikleri olan barış, demokrasi, özgürlükler ve dayanışmanın alması en büyük arzumuzdur. Her yeni yılla birlikte umutlar tazelenir ve iyimser beklentiler artar. Kalkınmış, müreffeh, daha özgür ve insan haklarının tam anlamıyla sağlandığı bir Türkiye'de yaşamak hepimizin ortak dileğidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın yeni yılını en içten dileklerimle kutluyor, yeni yılın herkese başarı sağlık ve huzur getirmesini diliyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*