Üskül'den DTP'ye terör göndermesi

Üskül'den DTP'ye terör göndermesi.9863
  • Giriş : 07.10.2008 / 14:59:00

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül: ''Bu terörist örgütü, 'siyasi amaçları olan direnişçiler' olarak görenler de gösterenler de aynı insanlık suçuna ortaktırlar."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Zafer Üskül, terör örgütünün Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Karakolu'na düzenlediği saldırıyı nefretle kınadığını belirterek, askerlerin şehit düşmesinden dolayı derin üzüntü yaşadığını bildirdi.

Üskül, yaptığı yazılı açıklamada, şehit askerlerden Silifkeli Jandarma Uzman Onbaşı Rasim Eser'in annesi Ümmühan Eser'i telefonla arayarak baş sağlığı ve sabır dilediğini, büyük bir üzüntü içinde olduğunu ve sınırları canları pahasına koruyan kahraman askerlerin kanlarının yerde bırakılmayacağını belirtti.

Uluslararası koşullardan yararlanarak terör saldırılarıyla ulusun birliği ve bütünlüğünü parçalamaya çalışanların amaçlarına asla ulaşamayacaklarını ifade eden Üskül, şunları kaydetti:

''Bu terörist örgütü, 'siyasi amaçları olan direnişçiler' olarak görenler de gösterenler de aynı insanlık suçuna ortaktırlar. Terörün son bulması için, yıllardır süren tahriklere rağmen kardeşçe yaşama kararlılığını gösteren milletimizin, bu barış ve kardeşliğin devamı için tek yürek olması gerekiyor. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize sabır ve baş sağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*