Uslanmayan saldırgana suçüstü

  • Giriş : 11.11.2006 / 00:00:00

Uşak'ta, 9 ay önce polisle silahlı çatışmaya giren ve Başkomiser Yücel Kayadere tarafından ayağından vurularak yakalanan U.G., yine bir işyerini kurşunladıktan sonra kaçarken aynı başkomiser tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ölen ve yaralanın olmadığı olayda, saldırganlar, iki otomobille olay yerinden kaçtı. Olay yerinin yakınındaki ekiplerle, saldırganlar arasında kovalamaca başladı. Atatürk Mahallesi, Çivril Caddesi'nde içerisinde U.G., Y.U., H.K., Ö.D., ve H.D.'nin bulunduğu 20 D 6208 plakalı otomobilin peşinde olan polisin önün 64 AH 692 plakalı otomobil tarafından kesildi. Daha sonra tekrar kaçmaya başlayan 64 AH 692 plakalı otomobil, Çakır Halı Saha mevkii'nde, durdurularak, içerisindeki H.G., S.U., M.G. ve C.A. yakalandı.

Önünü kesen otomobil nedeniyle izini kaybettikleri ‘20 D 6208' plakalı otomobil için, çevrede tekrar çalışma başlatan polis, tüm yolları kesti. Polis, Uşak Cezaevi yakınlarında farkettiği otomobile ‘Dur' ihtarında bulundu. İhtara uymayarak kaçan otomobilin ardından 4-5 el havaya ateş eden polis ekipleri, daha sonra takibini sürdürdü. Muharremşah Köyü yakınlarındaki dağlık alanda, tekrar sıkıştırılarak durdurulan otomobildeki U.G, Y.U, H.K, Ö.D. ve H.D, de gözaltına alındı.

Otomobillerde ve zanlıların üzerlerinde yapılan aramalarda, iki tüfek ve bir tabanca ele geçirildi. Zanlıların yakalanması sırasında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Süleyman Kaya'nın parmağının kırıldığı bildirildi. Zanlıların ifadelerinin ardından, ‘İşyerine silahla saldırı', ‘Polise mukavemet' ve ‘Toplum huzurunu bozmak' suçlamasıyla adliyeye sevkedileceği belirtildi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious